Akies miežis mane kankino beveik tris metus. Buvau 8-erių, kai savaitei su tėvais išvykome atostogauti į Palangą. Karštomis vasaros dienomis mėgdavau ilgai mirkti jūroje. Didžiąją maudynių dalį praleisdavau panėrusi po vandeniu, rinkdama kriaukles ir akmenukus. Kai baigėsi atostogos ir nenoromis grįžau atgal į pilką miestą, pastebėjau, kad nebeturiu akies miežio! Kurį laiką bijojau, kad miežis vėl iškils. Vis dėlto pavyko jo visiškai atsikratyti. Šiandien man jį primena tik antros klasės nuotrauka, beveik neįžiūrimas randelis po blakstienomis ir Velykos.
Tikra istorija apie kovą su akies miežiu
Pirmą kartą akies kamputyje miežį pastebėjo tėvai. Tada buvau kokių šešerių. Dažnai sirgdavau angina, nusilpo imunitetas, o tai, pasak gydytojų, ir buvo pagrindinė miežio iškilimo priežastis. Miežis buvo didelis ir kėlė daug nepatogumų: skaudėdavo, trukdė matyti ir tikrai nepuošė.
Be to, tekdavo nuolat kovoti su noru jį išspausti. Okulistas išrašė akių lašų ir tepalų, kuriuos kantriai tekdavo naudoti kiekvieną dieną po kelis kartus. Deja, jie padėdavo vos kelioms dienoms: jei miežis ir išnykdavo, po kelių dienų vėl iškildavo, tik kitoje vietoje. Ko tik neteko išbandyti:
- stiprinau imunitetą valgydama mieles;
- ant akies dėjau kompresus su duona;
- tepiau vaistais;
- ploviau akį žolelių nuovirais;
- gėriau švęsta vandenį ir gydžiausi užkalbėjimais.
Miežio šildymas karštu kiaušiniu. Kadangi močiutė buvo girdėjusi apie miežio gydymą šiluma, kurį laiką man buvo taikoma šilto kiaušinio terapija (į audinį įvyniotą virtą kiaušinį reikėdavo laikyti prie akies kol karštas). Žinoma tuos kiaušinius po to tekdavo kažkam suvalgyti, taigi vaikystėje Velykas švęsdavau kiekvieną dieną. Ilgą laiką prasikankinus be teigiamų rezultatų buvo pasiūlyta miežį šalinti chirurginiu būdu. Laimei, tą vasarą pirmą kartą nuvažiavau prie jūros.
„Gali susidaryti įspūdis, kad greičiau išgydysite akies miežį, jei kompresui panaudosite vaistažolių nuovirą. To visiškai nereikia!“ Plačiau apie tai, kas gali pakenkti gydant akies miežį: |
Akies miežio simptomai:
- akių paraudimas ir patinimas;
- vokų skausmas;
- traiškanos;
- kietas iškilimas voke;
- padidėję, skausmingi limfmazgiai;
- kartais pakilusi temperatūra.
Akies miežio gydymas gali būti visai nesudėtingas. Daug ką galima padaryti namų sąlygomis. „Jei tik atsiradusį mazgelį pradėsime šildyti, miežis gali ir neiškilti. Paprastas miežis dažniausiai praeina pats per 1‒2 savaites, o su šiltais kompresais net ir greičiau“, – sako „Akių gydytojų praktikos“ oftalmologė Eglė Danielienė.
Siūlome perskaityti visus gydytojos patarimus, padėsiančius išvengti miežio atsiradimo ar bent jau palengvinsiančio jo gijimo procesą.
Kaip gydyti akies miežį? Gydytojos Eglės Danielienės patarimai
- Miežio šildymas. Šildyti miežį galima šlapiai ir sausai. Šlapiam kompresui reikia šiltu švariu vandeniu (ramunėlių ir arbatžolių nuovirų nereikia!) sudrėkinti mažą rankšluostuką arba makiažo valymui skirtą vatos diskelį ir palaikyti ant užmerktos akies 10‒15 min.
Sausam miežio šildymui galite naudoti karštą bulvę arba virtą kiaušinį. Suvyniokite pasirinktą produktą į švaraus audinio skiautę ir priglauskite prie miežio. Laikykite apie 10 min., kartokite 3‒4 kartus per dieną.
Jei yra susidariusi pūlinga viršūnėlė, šiluma padės miežiui greičiau pratrūkti, susilpnins skausmą. Pašildę akį, įsilašinkite ar patepkite miežį gydytojo paskirtu preparatu. Kai miežis pratrūksta, jo šildyti nebegalima.
- Nespauskite miežio! Jokiu būdu negalima miežio spausti kaip spuogo. Užkratas gali patekti į kraują.
- Gydytojo konsultacija. Jei pakyla temperatūra, būtinai kreipkitės į gydytoją. Gydytojo konsultacija taip pat būtina, jei sutinsta abu vokai, akis neatsimerkia, akies obuolys tampa raudonas, susidaro daug pūlių, stipriai skauda, dvejinasi akyse, miežiai kartojasi. Bent vienas iš šių simptomų rodo, kad reikia specialisto konsultacijos.
- Lėtinio blefarito tikimybė. Jei vokų kraštai dažnai būna paraudę, su traiškanomis, galbūt jūs sergate lėtiniu blefaritu (vokų kraštų uždegimu).Miežiai gali kartotis, todėl būtina gydyti blefaritą.
- Asmens higiena. Skirkite daugiau dėmesio asmens higienai. Jei miežiai kartojasi, reikėtų dažniau prausti rankas ir veidą, stengtis neliesti akių pirštais.
- Linų sėmenų aliejus. Rekomenduojama gerti linų sėmenų aliejų (stiprina imunitetą, gausu Omega 3 rūgščių, reikalingų akims – aut. past.).
Norite išgydyti akių miežį, sustiprinti regėjimą ir imunitetą? Gerkite sėmenų nuovirą!
Sėmenų nuoviro receptą rasite čia:
Sėjamojo lino sėklos » - Antibiotikai. Padeda ne tik lašinami, bet ir geriami antibiotikai (vartoti tik gydytojui išrašius receptą).
- Imuniteto stiprinimas. Kontrastingas dušas, sveika mityba, poilsis ir sportas padės apsisaugoti ir nuo kur kas rimtesnių ligų nei akies miežis.
Kadangi pavasarį imuninė sistema ypač pažeidžiama, nepamirškite į mitybos racioną įtraukti daugiau vaisių ir daržovių. Rūpinkitės savo akimis, juk akys – sielos veidrodis.
© Eglės Danielienės nuotrauka iš asmeninio archyvo
Miezio sildit negalina his tada dideja it auga dar didesnis
Man 14m man ira mėzis kaip man ji isinaikinti nes ziaurei nepatogų gal galit patarti
Kaip įsigyti
Šildymas kenkia. Vienas iš būdų tai boro rūgšties tirpalo kompresai. Boro rūgšties galima tik užsisakyti vaistinėje kad pagamintų. Antras būdas lėkt į dirbtuves kur virina metalą kalviai ir stipriai užsimerkus „žiūrėt” į besikuriančios metalo „lanką” tikrai padeda, visiems sėkmės ir sveikatos