Kojų venų varikozė nėštumo metu

Rugsėjo 05, 2016 | L. Rimgailė
+19
+19 -0

Nėštumas – vienas iš nuostabiausių etapų moters gyvenime. Tiesa, šis etapas kelia nemažai įvairių sveikatos problemų, venų varikozė – viena iš jų. Tad šiame straipsnyje apžvelgsime kojų venų varikozės atsiradimo priežastis nėštumo metu ir patarsime, kaip būtų galima išvengti arba palengvinti nemalonius varikozinių venų sukeliamus simptomus.

Varikozinės venos nėštumo metu: kodėl jos atsiranda ?

Laikas, kuomet moterims ima plėstis venos, dažniausiai būna nuo nėštumo vidurio iki pat jo pabaigos. Būtent tuo metu dažna moteris ima skųstis išsiplėtusiomis ir ryškėjančiomis kojų venomis, kurios gali būti ne tik kad estetiškai nepatrauklios, bet ir sukelti tam tikrus sveikatos nepatogumus: kojų tinimas, mėšlungis, kojų skausmas – būtent šie simptomai rodo, kad sutriko kojų venų kraujotaka ir jas reikia gydyti.

Kitos pradeda ieškoti gydymo priemonių tuomet, kai pasikeičia oda – dažniausiai atsiranda egzema ir odos patamsėjimai, o jų vietoje gali atsirasti netgi opų. Retais atvejais, tačiau gali nutikti, kad iš varikozinių venų ima sunktis kraujas, tuomet jas privaloma gydyti nedelsiant.

Labai dažnai moterys klausia, kodėl būtent nėštumo metu atsiranda tos varikozinės kojų venos. O atsakymas yra labai paprastas – venos ima ryškėti dėl to, kad vaisiaus galvutė spaudžia dubens venas, todėl kraujas užsilaiko kojose ir plečia venų sieneles.

Keletas patarimų norint palengvinti varikozinių venų sukeliamus nemalonius simptomus

Normalus svoris. Kiekviena besilaukiančioji moteris turėtų žinoti, kad nėštumo metu nereikėtų priaugti per daug svorio. Venų būklė bus geresnė, jei jūsų svoris atitiks pagal ūgį paskaičiuotas ribas.

Mankšta, judėjimas. Reikėtų nepamiršti ir kasdieninės mankštos: jos dėka pagerės kraujotaka. Taip pat rekomenduojama trumpai pasivaikščioti arba pakilnoti kulnus nuo grindų. Tai suaktyvina „raumenų siurblį“  ir padeda kraujo tekėjimui, saugo nuo krešulių susidarymo. Tokie pratimai yra naudingi ne tik nėščiosioms, bet visoms moterims.

Paveldimumas. Varikozinių venų išsivystymo tikimybė didėja su kiekvienu Jūsų nėštumu, be to, didelę įtaką venų varikozės atsiradimui turi paveldimumas. Jeigu Jūsų mama turi varikozines venas, didelė tikimybė, kad jos atsiras ir pas Jus.

Kompresinės kojinės ir vaistiniai geliai varikozinių venų gydymui

Dauguma moterų žino, kad kovoje su varikozinėmis venomis nėštumo metu labai padeda kompresinės kojinės. Tiesa, jas reikia rinktis itin atidžiai, patariama jų nepirkti be recepto. Gydytojas gali nustatyti reikiamą suspaudimą ir rekomenduoti tinkamas kompresines kojines. Tokios kompresinės kojinės saugo nuo krešulių ir sumažina nemalonius pojūčius kojose.

Kai kurios moterys klausia, ar tokias kojines reikia dėvėti ir naktį? Atsakymas – ne,  jų dėvėti nepatariama.

Be kojinių varikozines venas gydo ir vaistiniai geliai, pavyzdžiui, gelis „Lioton 1000“, kuris pagerina kojų veninę kraujotaką sumažina kojų tinimą. Šis gelis gali būti vartojamas vienas arba derinamas su kitais vaistais.

Kur kreiptis, jei kojų venų varikozė tapo nepakenčiama?

Kraujagyslių chirurgai, dar kitaip vadinami angiochirurgais, gali padėti kiekvienai moteriai, kuri nepatenkinta kojų išvaizda, kenčia nuo nemalonių, kojų venų varikozės sukeliamų simptomų (kojų sunkumo, mėšlungio, patinimo), galų gale bijo negydomos venų varikozės komplikacijų – trofinių opų. Be viso to, negydomos varikozinės venos gali būti tromboflebito (paviršinių venų uždegimo) priežastis, tad jas gydyti yra privalu.

Deja, medikamentiniai ar neintravenciniai gydymo būdai (kompresinė terapija su specialiomis elastinėmis kojinėmis ) ne visada padeda, tad tenka kreiptis į gydytojus. Svarbiausia – nenumoti ranka į savo sveikatą. Rūpintis savimi.

 

+19
+19 -0
  • Varikozė
  • Kraujotakos gerinimas
  • Nėštumas
  • Sporto klubai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *