Kojų tinimo priežastys ir būdai joms pagelbėti

Balandžio 11, 2017 | L.Varanavičienė
+24
+25 -1
2

Kojų sunkumą ir tinimą jaučia pusė žmonių. Moteris šis negalavimas kamuoja dažniau negu vyrus. Net kas antra gimdžiusi du ar daugiau vaikų skundžiasi probleminėmis kojomis. Kokios yra kojų tinimo priežastys?

Kojų tinimo priežastys:

-didelis krūvis kojoms, viršsvoris,

-gausus skysčių vartojimas, ypač prieš naktį,

-plokščiapėdystė,

-įprotis sėdėti sukryžiavus kojas,

-ilgalaikis sėdėjimas ant žemų ir minkštų krėslų,

-neteisingas avalynės parinkimas. Netinka dėvėti avalynę labai aukšta pakulne ar visai be jos. Batai turi nespausti, pirštai privalo likti išsidėstę patogioje padėtyje.

-spaudžiantys  kojaraiščiai ar pėdkelnės.

Kojų tinimas gali varginti esant įvairiems organizmo negalavimams:

Pagrindinės šių negalavimų  priežastys – tai sisteminę edemą sukeliančios ligos, pavyzdžiui, širdies nepakankamumas, neurozinis sindromas, kepenų cirozė, ūmus ar lėtinis tromboflebitas, lėtinis venų nepakankamumas, celiulitas. Taip pat inkstų, žarnyno, skydliaukės ligos, dramblialigė bei kitos.

"Ligos pradžioje išsiplečia paviršinės kojų, ypač blauzdų, odos venos. "

Kojų sunkumas, tinimas su skausmu, tempimo jausmas, mėšlungis rodo, jog sutriko kojų venų kraujotaka. Nekreipiant dėmesio į šiuos simptomus ir nesigydant, gresia venų išsiplėtimas (venų varikozė). Esant varikoziniam venų išsiplėtimui, kojos tinsta palaipsniui, pradžioje nežymiai. Tinimas stiprėja žmogui esant vertikalioje padėtyje, ypač vakare. Po naktinio miego tinimas išnyksta ir atsiranda antroje dienos pusėje. Tinimas nesimetrinis, gali patinti tik viena koja. Ligos pradžioje išsiplečia paviršinės kojų, ypač blauzdų, odos venos. Progresuojant varikozei, vis labiau ima plėstis ir gilesnės, poodžio, venos. Varikozė plinta, pagal venų eigą susidaro gausūs dideli mazgai.

Kojų tinimo reiškiniai dažnai signalizuoja  ligą ir yra būtina pasikonsultuoti su specialistu. Tirdami patinimų priežastį, medikai vizualiai apžiūrės pacientą, pasidomės anamneze, atliks bendrą bei biocheminį kraujo tyrimą, bendrą šlapimo tyrimą, hormoninį tyrimą, elektrokardiografiją, echoskopinį kojų kraujotakos tyrimą. Iš tyrimų duomenų spręs apie tolesnę diagnostikos bei gydymo eigą.

Kaip sau padėti?

Kojų tinimą galima mažinti  mankštele. Pabandykite:

1. Sėdint ar stovint kelioms minutėms prispauskite pėdą prie grindų. Kelkite pirštus į viršų. Po to kelkite kulną į viršų.

2.Keletą minučių pavaikščiokite ant pirštų galų.

3.Skėskite ir spauskite kojų pirštus. Sugniaužkite ir atpalaiduokite.

4.Kojų pirštais sugriebkite nuo žemės pieštuką ar kamuolėlį. Ridenkite kojų pirštais kamuoliuką grindimis.

5.Sukite pėdas laikrodžio rodyklės kryptimi. Po to- į priešingą pusę.

Išbandykite voneles:

1.Į šaltą vandenį įberkite jūros druskos. Merkite sutinusias kojas 4- 6 sekundėms, po to lengvais grybšniais masažuokite,  pradedant nuo didžiojo piršto, aukštyn, spusteldami nago plokštelę ir piršto pagalvėlę. Kartokite 3 kartus.

2.Atlikite kontrastines voneles. Į voneles įpilkite jūros druskos ar žolelių nuoviro. Šiltoje vonelėje palaikykite 5 minutes, šaltoje- 5 sekundes (esant išsiplėtusioms venoms, karštos vonelės netinka).

Daugumai vien mintis apie nagų grybelį sukelia pasišlykštėjimą ir asocijuojasi su higienos trūkumu. Būtent dėl šios priežasties dažnai vengiama kalbėti apie šį susirgimą ir bandoma jį nuslėpti. Perskaitę straipsnį sužinosite, kas yra onichomikozė, įprastai vadinama nagų grybeliu, kokie jos simptomai ir profilaktikos priemonės, kurias dažnai tiesiog pamirštame.

Plačiau:

Kaip atpažinti nagų grybelį ir jo išvengti?

Pasinaudokite liaudies išmintimi:

1.Vienos dalies terpentino ir dviejų dalių ricinos aliejaus  mišiniu masažuokite kojas iš apačios į viršų. Po to apsimaukite vilnones ar medvilnines kojines.

2.Iš šalavijo, kalnų arnikos, ramunėlių, kraujažolių ar pipirmėtės nuoviro užsišaldykite ledo gabalėlius. Ledo gabalėliais masažuokite sutinusias ir pavargusias kojas.

3.Ant varikozinių mazgų dėkite apvirtų ir atvėsintų šeivamedžio lapų kompresus.

4.Gerkite šlapimą varančias arbatas iš beržo pumpurų ir dirvinio asiūklio. Po 19 valandos stenkitės mažiau gerti skysčių.

Išbandykite medikamentines priemones:

Lioton 1000 yra želė tipo skaidrus, vidutinio klampumo, švelnaus kvapo heparino gelis išoriniam vartojimui. 
Gelis Lioton 1000 vartojamas vienas arba derinamas su kitais vaistais esant skausmui, uždegimui arba trauminiams pažeidimams tais atvejais, kai, veikiant per odą, reikia sumažinti eksudaciją, patinimus, audinių infiltraciją. Lioton taikomas plačiai ir specifiškai, ypač esant venų uždegimui, susijusiam su vidaus organų patologija arba kraujagyslių operacijomis, taip pat traumatologijoje, ortopedijoje pooperacinėms hematomoms .

Mylėkite ir puoselėkite savo kojas. Juk ateina vasara- atidengtų kojų laikotarpis!

 

+24
+25 -1
2
  • Prakaituojančios kojos
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos
  • Varikozė
  • Kojų venų trombozė
  • Neramių kojų sindromas
  • Kojų trofinės opos

Susiję straipsniai

  • Prieš kelis mėnesius gulėjau ligoninėje dėl užsikišusios kairios kojos venos tromboze, mėnesi su puse nedirbau, o dabar kai pradėjau pradėjo tinti pėda pirmiausia pėdos dešnioji pusė, vėliau kairioji, o dabar eina link pirštų, tinimas nemažėja. Ką daryti?

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *