Dėl nugaros skausmo kaltas prastas čiužinys: kaip jį pasirinkti ir neapsirikti?

Kovo 12, 2018 | L.Rimgailė
+26
+26 -0

Beveik trečdalį viso savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, suaugęs žmogus vidutiniškai miega apie 7 – 8 valandas. Gerai, jei miegoti yra pasirenkama ant kokybiško ir gero čiužinio, tačiau ką daryti tuomet, kai dėl ne itin gero čiužinio atsikėlus ryte tenka kęsti tuos nemalonius nugaros skausmus? Taigi, šįkart domimės ir klausiame, kaip pasirinkti gerą čiužinį ir kokias sveikatos problemas sukelia miegojimas ant nekokybiško čiužinio?

Kodėl čiužinys, kuris tinka Jums, netiks Jūsų vaikui?

Atėjus į čiužinių parduotuvę ne vienas pasimeta ir sunkiai išsirenka čiužinį. Nieko keisto, nes juk geras čiužinys – tai panašiai kaip ir geras partneris, su juo mes turėsime „draugauti“ ne kelias dienas, bet bent jau kelerius ir daugiau metų. Tad prieš renkantis čiužinį verta įsivertinti savo poreikius ir nebandyti vienu šūviu nušauti dviejų zuikių, t.y. išsirinkus čiužinį sau, nupirkti tokį pat čiužinį ir savo vaikui. Kodėl?

Pasirodo, mažiems vaikams yra tinkamiausi gana kieti čiužiniai, o štai suaugusiems rekomenduojama čiužinį rinktis pagal savo sudėjimą: jei žmogus turi antsvorio, tuomet jam rekomenduojama rinktis tvirtą čiužinį, o štai jei jis liesas, tuomet tokiems žmonėms puikiai tiks minkštesnis čiužinys. Vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems yra suprastėjusi kraujo cirkuliacija, netiks per kietas čiužinys.

Iš išorės – gražu, o viduje – susuktos vielos?

Posakis „Nespręsk apie knygą iš viršelio“ puikiai tinka ir tuo atveju, kuomet kalbame apie čiužinio pasirinkimą. Atėjus į čiužinių parduotuvę nesunku pasiklysti tarp galybės įvairiausių čiužinių: latekso, putų, kokoso ir, žinoma, spyruoklių…Pastarieji yra vieni iš pigiausių, tačiau juos renkantis būtina žinoti, jog yra kelių tipų spyruokliniai čiužiniai: tie, kurių spyruoklių sistemoje spyruoklės tarpusavyje yra sujungtos į spiralę panašia viela (bonnell tipo čiužiniai) ir tie, kurių spyruoklės juda nepriklausomai viena nuo kitos, nes kiekviena iš jų įdėta į medžiaginį maišelį – kišenę (pocket tipo čiužiniai).

Ir nors bonnell tipo čiužiniai yra pigesni nei pocket tipo, visgi, tie, kurie rūpinasi savo sveikata turėtų nepagailėti pinigų gero čiužino įsigijimui ir geriau rinktis čiužinį, kurio spyruoklės sudėtos į atskiras kišenėles, nes tokie čiužiniai lengviau prisiderina prie atskirų kūno dalių formos bei svorio, garantuoja taisyklingą stuburo padėtį miego metu.

5 sveikatos sutrikimai, kuriuos sukelia nekokybiškas čiužinys ir prastas miegas:

  1. Mieguistumas. Geras nakties miegas labai svarbus tam, kad dieną galėtume jaustis žvaliai, tačiau kuomet prastai miegame, tuomet dienos metu dažniau atsiranda galvos skausmas. Jei galvos skausmą nesunkiai gali pašalinti vaistai nuo skausmo, tai mieguistumą – tik geras ir gilus miegas arba puodelis stiprios kavos.
  2. Nugaros skausmas. Jei iš ryto atsikėlus jaučiate, jog skauda nugarą, tuomet tai puikus ženklas, jog metas ieškoti, ne kurgi tas tepalas nuo skausmo, o keisti čiužinį, nes dėl jo prastos kokybės kenčia ne tik Jūsų miego kokybė, bet ir sveikata.
  3. Nutukimas. Nemažai žmonių tuomet, kai negali užmigti, eina naktį šaldytuvo link, tuomet jie valgo tai, ką tuo metu randa šaldytuve. O ir dienos metu, gerai neišsimiegojus, dažniau norisi save palepinti maistu, užkandžiauti. Gerai, jei tai daržovė, tačiau daug dažniau tai būna pyragaitis ar koks kitas, ne itin sveikas maistas, todėl nemažai žmonių, kuriuos vargina nemiga dėl nekokybiško čiužinio dar yra linkę būti ir apkūnesni, juos dažniau vargina įvairūs virškinimo sutrikimai.
  4. Plaučių ir gerklės dirginimas, odos ligos. Jei Jūsų čiužinys yra senas, vadinasi, jame prisikaupė daug dulkių erkutės, kurios gali sukelti begalę sveikatos problemų – plaučių ir gerklės dirginimas, atsiradęs kosulys ar egzema – tai tik keletas iš jų.
  5. Silpna imuninė sistema. Tuos, kurie prasčiau miega, dažniau vargina peršalimas. Bemiegės naktys išbalansuoja imuninę sistemą, mes mažiau tampame atsparesni peršalimo ligoms.

 

+26
+26 -0
  • Nutukimas
  • Miegas
  • Virškinimo gerinimas
  • Virškinimo sutrikimai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *