Fizinio aktyvumo stoka – viena didžiausių šių dienų bėdų. Pakankamai judėti tapo dar sudėtingiau, nes daugybė žmonių daug laiko turi praleisti namuose. Žinoma, ir juose galima sportuoti – pateiksime 7 paprastas idėjas, kaip namus paversti ne tik patogiu, bet ir praktišku „sporto klubu“.
1. Namų ruoša – puikus sportas. Nesvarbu, ar gyvenate vienas, ar su šeima, aktyvi namų ruoša gali tapti naudingu įpročiu. Tiesiog paskirkite tam porą valandų per savaitę – turėsite švarius namus ir puikiai pajudėsite. Grindų valymas sudegina nemažai kalorijų, o drėgnas paviršių valymas dabar dar svarbesnis nei bet kada anksčiau. Galbūt seniai skalbėte užuolaidas ar tvarkėte spinteles?
Galbūt seniai skalbėte užuolaidas ar tvarkėte spinteles?2. Judėkite net ir kalbėdami telefonu. Galite tiesiog vaikščioti ar lėtai minti treniruoklį – net nepajusite, kaip 15 minučių, kurias būtumėte tingiai praleidę ant sofos, praleisite visiškai kitaip – aktyviai ir naudingai.
3. Išmėginkite aktyvias treniruotes su vaizdo įrašais – dabar tokia galimybė itin praplėsta. Internetinėje erdvėje galima rasti pačių įvairiausių įrašų, kuriose siūloma ir aktyviai judėti, atliekant aerobikos judesius, ir ramiai mankštintis ant kilimėlio, atliekant tempimo pratimus. Raskite tai, kas jums maloniausia ir kiekvieną dieną galėsite pradėti trumpa mankštele – tai ypač naudinga, jei visą likusią dieną praleidžiate prie kompiuterio. Mankšta padeda didinti organizmo tonusą, gerinti nuotaiką, išvengti nugaros skausmų – ir tai tik keletas jos teikiamų naudų.
4. Gaminkite su muzika. Išsirinkite užvedantį kūrinį ir pakvieskite šokiui partnerį – taip ne tik pabendrausite, bet ir pajudėsite. Arba pajudėkite taip, tarsi niekas nematytų – kada paskutinį kartą dainavote ir šokote, maišydami padažą? Tokios mažos smulkmenos gyvenimą padaro gražesnį.
5. Judesio kupinos pertraukėlės. Jei visą dieną dirbate su kompiuteriu, bent kas kelias valandas nusistatykite sau priminimą, kad būtina pajudėti ir išgerti vandens. Pasukinėkite galvą, pamojuokite rankomis, pakilnokite kojas, pasukite liemenį, pasilankstykite, padarykite įtūpstų. Žmogus sukurtas tam, kad judėtų – visą dieną trunkantis sėdėjimas prastina ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą, tad įpraskite pajudėti kas valandą, rečiausiai kas dvi valandas.
6. Pasivaikščiojimas lauke – kiekvieną rytą ir (arba) kiekvieną vakarą. Net ir trumpas išėjimas į gryną orą padeda pagerinti nuotaiką, „atšviežinti“ mintis, pajudinti sustingusį kūną. Ieškokite vaizdingų takų, nuošalesnių keliukų, o jei turite nuosavą kiemą, tuomet tikrai rasite ką jame nuveikti – galbūt reikia energingai nukasti sniegą, išrauti piktžoles patvoriuose ar sugrėbti daugybę lapų.
7. Paskaitų galite klausytis ir mindami stacionarų dviratį. Jei namie turite treniruoklį, nepamirškite, kad daug ką galite nuveikti ir ant jo. Galite sugalvoti ateinančios savaitės darbų ar patiekalų planą, apsipirkti internetu, paskaityti saviugdai skirtos informacijos. Taip tobulėsite įvairiapusiškai ir pajusite, kad labai kokybiškai praleidote laiką.
Būkite išradingi, sveiki ir laimingi, kad ir kokia būtų pasaulinė situacija.
Ar patikėtumėte, kad galite įgauti geriausią fizinę formą, net jei neturite daug laiko mankštintis ar net nežinote nuo ko pradėti? Patobulintų kūno linijų: stangrių šlaunų, sėdmenų, kojų, raumeningų ir stiprių rankų, taip pat ir padidėjusios ištvermės bei geresnės širdies funkcijos galite pasiekti paprastais, nuo mokyklos laikų žinomais pratimais. Jei susidomėjote, kviečiame perskaityti šį straipsnį ir jau šiandien išbandyti pratimus. Plačiau: 5 geriausi raumenų stiprinimo pratimai nesportuojantiesiems |