Trintos sriubos gali būti sočios, labai skanios ir maloniai sušildančios. Pristatome Jums 3 receptus, kurie, tikime, ne tik nuguls Jūsų receptų užrašuose, bet ir ne kartą puikuosis ant gausaus rudeninio stalo.
Kvapnioji moliūgų sriuba
Moliūgas – viena mėgstamiausių rudens gėrybių. Pasigaminkite iš jo sušildančios ir energijos suteikiančios sriubos.
Reikės: 1 vieneto sviestinio moliūgo (galėtų būti apie 0,8-1 kg svorio); 1 svogūno; 500 mililitrų karvės pieno, grietinėlės arba kokosų pieno; druskos; pipirų; šlakelio alyvuogių aliejaus. Galima įdėti ir kitų prieskonių.
Kaip pagaminti: Moliūgas perpjaunamas pusiau, išimamos jo sėklos ir jis apšlakstomas alyvuogių aliejumi, apibarstomas prieskoniais ir dedamas į kepimo skardą. Neluptas svogūnas dedamas šalia moliūgo – jį galima šiek tiek pabadyti smeigtuku, kad geriau iškeptų. Šios dvi daržovės kepamos orkaitėje apie valandą, 180 laipsnių temperatūroje. Moliūgas turi suminkštėti. Tuomet moliūgas sutrinamas su trintuvu (odelę galima palikti). Kartu sutrinamas nuluptas svogūnas, pašildytas pienas, prieskoniai. Sriubos skystumą galima koreguoti pienu arba vandeniu. Paruoštą sriubą galima trumpai pašildyti. Tada ji supilstoma į dubenėlius ir papuošiama skrebučiais ar moliūgų sėklomis bei žalumynais.
Skoningoji saldžiųjų bulvių sriuba
Saldžiosios bulvės arba batatai lietuvių vartojami vis dažniau. Išmėginkite šią skoningą sriubą ir tikrai nenusivilsite!
Reikės: 2 litrų vandens; 500-600 g saldžiųjų bulvių; vienos bulvės ir vieno svogūno (vidutinio dydžio); 150-200 ml grietinėlės; 50 g sviesto; druskos; pipirų; prieskoninių žolelių mišinio.
Kaip pagaminti: Pirmiausiai keptuvėje su išlydytu sviestu pakepinamas smulkiais kubeliais supjaustytas svogūnas (gabalėliai turi tapti gražios aukso spalvos). Tuomet sudedamos kubeliais supjaustytos saldžiosios bulvės ir paprastoji bulvė. Kepinama apie 5 minutes, sudedami prieskoniai. Ši masė perkeliama į puodą, supilamas vanduo ir verdama apie 20-30 minučių. Grietinėlė pilama paskutinė ir paverdama dar kelias minutes. Grietinėlės arba vandens kiekiu galima keisti sriubos tirštumą. Tuomet dalį skysčio galima nupilti, sutrinti daržoves elektriniu trintuvu, vėl grąžinti skystį ir viską trinti iki vientisos masės. Sriuba turi būti glotni. Ji supilstoma į išvaizdžius dubenėlius ir pagardinama čili padažu, skrebučiais ar valgomosiomis sėklomis. Moliūgas – viena mėgstamiausių rudens gėrybių. Pasigaminkite iš jo sušildančios ir energijos suteikiančios sriubos.
Spalvingoji žaliųjų žirnelių sriuba
Žalieji žirneliai – labai maistinga ir daug naudingų medžiagų turinti ankštinė daržovė. Valgykite jos dažniau! Trinta žaliųjų žirnelių sriuba – puikus būdas valgyti daugiau šios sveikos daržovės.
Reikės: 500 g šviežių žaliųjų žirnelių (puikiai tiks ir šaldyti, bet jie neturi būti konservuoti); 0,4 litro vandens arba sultinio; 200-300 ml grietinėlės; po vieną bulvę ir svogūną; šiek tiek druskos ir pipirų; apie 30 g sviesto.
Kaip pagaminti: imamas storadugnis puodas ir jame ant sviesto lengvai pakepinamas svogūnas. Tuomet sudedama kubeliais supjaustyta bulvė ar keletas jų (jei norisi tirščiau), užpilama sultiniu ir verdama tol, kol jos suminkštės. Vėliau sudedami žirneliai ir paverdama dar 5-7 minutes. Dalis skysčio nupilama arba viskas trinama iš karto. Vėliau supilama grietinėlė, įdedama prieskonių, kiek norisi ir sriuba šiek tiek pašildoma. Sriuba supilstoma į dubenėlius ir papuošiama žirneliais bei skrebučiais.
Panašiu principu galima paruošti bet kokią trintą sriubą – juk ruduo dovanoja tiek daug gėrybių!
Pateikiame Jums du nesudėtingus sveikesnių kalėdinių imbierinių sausainių receptus. Tegul Jūsų namai pakvimpa meduoliais, kurie ne tik labai gardūs, bet ir kur kas sveikesni! Plačiau: 2 sveikesnių imbierinių sausainių receptai |