Agranulocitozė

+2
+2 -0
1

Agranulocitozė – tai cirkuliuojančių granulocitų (grūdėtų baltųjų kraujo kūnelių) skaičiaus sumažėjimas periferiniame kraujyje. Nors granulocitams taip pat priskiriami eozinofilai ir bazofilai, svarbiausiais laikomi yra neutrofilai, todėl agranulocitozės sinonimas yra neutropenija. Neutrofilai – svarbiausios ląstelės organizmo kovoje su mikroorganizmais, todėl sumažėjus jų skaičiui žmogus tampa neatsparus įvairioms infekcijoms. Neutropenija skirstoma į formas: lengvos formos (2,0-1,0 x 109/l neutrofilų), vidutinės (1,0-0,5 x 109/l neutrofilų), sunkios (0,5-0,1 x 109/l neutrofilų) ir labai sunkios formos (

Agranulocitozė. Simptomai

Nedidelė neutropenija dažniausiai būna besimptomė. Didesnė neutropenija pasireiškia: krečiančiu šalčiu, karščiavimu, gleivinių išopėjimu. Kuo ji didesnė, tuo mažiau žmogus būna atsparus įvairioms infekcijoms, ypač bakterinėms. Paprastos, įprastais atvejais nesunkios ligos tokiam žmogui greitai vystosi, gali lengvai komplikuotis sepsiu (kraujo užkrėtimu). Taigi neutropeniją turintis žmogus lengvai suserga infekcinėmis ligomis, tačiau būdingas bruožas yra tai, jog jo organizme uždegiminis atsakas bus labai silpnas (tai paaiškinama tuo, jog nebėra ląstelių, kurios paprastai ir dalyvauja šiame atsake).

    • Laba diena. Mano vaikas kuriam tuo metu buvo vos 6 m. turėjo 0,4 agronulitociyu. Jokio įspūdžio nei šeimos daktarei. nei gyd. komisijai Šiaulių centro poliklinika vyr.gyd.M.Maželis. nei II lygio Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinika gyd. R.Petrauskienė. Kaip man su tokiu sergančiu vaiku ir su poppieriukų krūva gali vaikščioti. Tik po kiek laiko dingsta paslaptingai konsultacija. Kokią žemą moralę ir kompetenciją rodo.

    Siųsk savo nuomonę

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *