Analinis (išangės) vėžys

+1
+6 -5
1

Analinis, kitaip išangės, vėžys – tai gana retas onkologinis susirgimas, išsivystantis analiniame (išeinamosios angos) kanale.

Šis kanalas – tai trumpas vamzdelio formos darinys, jungianties tiesiają žarną su aplinka, per kurį suvirškintas maistas išeina iš žmogaus kūno. Pastebėta, kad šia liga šiek dažniau serga moterys negu vyrai. Išangės vėžys dažniausiai nustatomas asmenims, sulaukusiems 50 metų ar vyresniems.

Yra nustatyta daug faktorių, didinančių išangės vėžio išsivystymo tikimybę. Tai: žmogaus papilomos virusas (juo galima apsikrėsti lytinių santykių metu), analiniai lytiniai santykiai, silpnas imunitetas bei jį slopinančių vaistų vartojimas, rūkymas, daugelio lytinių partnerių turėjimas, vyresnis amžius. Pagrindiniu išangės vėžio sukėlėju yra laikomas žmogaus papilomos virusas, nes jis randamas daugelio sergančiųjų organizmuose. Manoma, kad šis virusas geba taip paveikti sveikas ląsteles, jog jos pakinta ir tampa vėžinėmis. Šis procesas būdingesnis asmenims, kurių imuninė sistema negeba kovoti su virusu. 

Analinis (išangės) vėžys. Simptomai

Išangės vėžys dažniausiai pasireiškia tokiais požymiais: kraujavimu iš išangės ar tiesiosios žarnos, išangės skausmu, čiuopiamu dariniu ar augliu išangės srityje, išangės niežuliu. Galimi ir kitokie simptomai: išskyros iš išangės, spaudimo jausmas jos srityje, tuštinimosi dažnio ar išmatų konsistencijos pokyčiai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *