Bakterinis gingivitas

+2
+3 -1

Bakterinis gingivitas, tai yra dantenų uždegimas, sukeliamas bakterijų. Ligai progresuojant bakterijos gali patekti giliau į kaulus ir sukelti periodontitą. Periodontintas yra viena iš pirmaujančių dantų netekimo priežasčių.

Bakterijos, sukeliančios bakterinį gingivitą, kaupiasi dantenų ir dantų riboje. Gingivito procese dalyvauja daugelis įvairių bakterijų, kurios kaupiasi dantų – dantenų riboje. Tose vietose bakterijos, gleivės ir maisto likučiai suformuoja dantų apnašas, kurios nenuvalytos vėliau gali virsti dantų akmenimis (šiuos pašalinti gali tik odontologai).

Vieni žmonės yra labiau linkę sirgti gingivitu nei kiti. Ypač didelis sergamumas yra tarp žmonių, turinčių AIDS, sergančių leukemija ar cukriniu diabetu. Taip pat dažniau sirgti linkusios nėščiosios (dėl hormoninių nėštumo pokyčių); paaugliai; rūkantys žmonės; moterys, kurioms prasidėjusi menopauzė; žmonės, kurie nuolatos kvėpuoja per burną; žmonės, kuriems trūksta vitamino C; moterys, naudojančios kontracepciją.

Tam tikrų vaistų vartojimas taip pat yra susijęs su gingivito atsiradimu: ciklosporinai, fenitoinas, kaclio kanalų blokatoriai didina gingivito atsiradimo tikimybę.

Bakterinis gingivitas. Simptomai

Paprastai bakterinis gingivitas yra neskausminga liga net tada, kai dantenos kraujuoja. Dantenos parausta, patinsta, jos tampa mažiau stangrios nei įprastai, retkarčiai tampa paslankios. Kraujavimas iš dantenų atsiranda valant dantis, kartais valgant ar netgi naktį.

Kartais, gingivitą sukelia virusai (paprsatai herpes virusas), tokį gingivitą lengva atskirti, nes dantenos būna skausmingos, atsiranda opelės su baltomis panašomis ant dantenų ir skruosto gleivinėje.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *