Hemoraginė naujagimių liga – tai kraujo krešėjimo sutrikimas pasireiškiantis naujagimiams pavojingu kraujavimu tuoj po gimimo. Šį sutrikimą nulemia vitamino K trūkumas. Šis riebaluose tirpus vitaminas yra reikalingas kraujo krešėjimui.
Įprasta, jog naujagimiai turi nedaug vitamino K atsargų savo organizmuose. Taip yra todėl, kad šis vitaminas nelengvai pereina placentos barjerą. Jo taip pat nėra daug motinos piene. Visgi kraujavimas dėl vitamino K trūkumo pasireiškia ne visiems naujagimiams. Ši būklė gali išsivysti, jeigu iš karto po gimimo naujagimis negavo profilaktinės vitamino K injekcijos, ar jeigu motina vartoja antiepileptinius ar kraują skystinančius vaistus. Šio sutrikimo išsivystymo tikimybė didėja, jeigu kūdikis: turi α-1-antitripsino trūkumą, tulžies latakų atreziją, viduriuoja, serga celiakija, cistine fibroze ar hepatitu.
Kai tik kūdikio žarnyną, kuris gimstant būna sterilus, kolonizuoja bakterijos, hemoraginės naujagimių ligos rizika stipriai sumažėja, nes žarnyno mikroflora geba pagaminti dalį žmogui reikalingo vitamino K. Šios ligos paplitimas priklauso nuo to, ar valstybė vykdo profilaktinio vitamino K skyrimą, ir svyruoja tarp 1,4 ir 6,4 atvejų 100000 gimdymų.