Lordozė

+5
+11 -6

Lordozė – tai padidėjęs stuburo išlinkimas į priekį ties juosmeniu. Normaliai žmogaus stuburas turi keturis nežymius išlinkimus, kurie padeda išlaikyti galvą, sėdėti, vaikščioti. Du išlinkimai yra nukreipti į priekį ir du atgal. Ties kaklu ir liemeniu stuburas yra išlinkęs į priekį, šie linkiai vadinami lordozėmis. Ties krūtine ir kryžkauliu stuburas daro linkius atgal, ir tai vadinama kifozėmis. Normos atveju šie linkiai yra gana nežymūs. Tačiau kai kuriais atvejais linkiai gali išsilyginti arba padidėti. Padidėjus juosmeniniam linkiui, išsivysto būklė, vadinama lordoze (pavadinimas sutampa su normalaus linkio pavadinimu, tačiau kur kas dažniau šis žodis yra vartojamas esant patologinei (nenormaliai) lordozei).

Žmogus, turintis lordozę dažnai atrodo tarsi atkišęs sėdmenis. Įvertinti, ar lordozė yra padidėjusi ar ne galima paparastu būdu. Atsigulusiam ant nugaros žmogus, ties liemeniu po nugara galima pakišti delną. Jeigu įkišus delną, lieka vietos, galima įtarti padidėjusią lordozę. Lordozė gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių: netaisyklingos laikysenos, nutukimo, osteoporozės (kaulų tankio retėjimo), spondilolistezės (vieno slankstelio slydimo nuo kito), achondroplazijos (įgimtos jungiamojo audinio ligos), tarpslankstelinių diskų uždegimo, gerybinės juvenilinės lordozės, kuri išsivysto vaikams.

Lordozė. Simptomai

Kartais žmonės lordozės simptomus apibūdina kaip sumažėjusį lankstumą, judrumą, aktyvumą. Ne visuomet lordozė apskritai sukelia kokius nors simptomus, dažniausiai tokie požymiai, kaip skausmas, raumenų spazmai, dilgčiojimas ar maudimas, atsiranda tik vėlesnėse ligos stadijose. Retais atvejais lordozė gali būti susijusi su šlapinimosi ar tuštinimosi sutrikimais. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *