Mitralinio vožtuvo iškritimas (Prolapsas)

+4
+7 -3
2

Mitralinio vožtuvo iškritimas (kitaip prolapsas) – tai dviburio vožtuvo, esančio tarp kairiojo prieširdžio ir kairiojo skilvelio, iškritimas (slydimas) atgaline kryptimi į kairįjį prieširdį susitraukiant širdžiai.

Sveikos širdies vožtuvas užsidaro tada, kai kairysis skilvelis susitraukia ir išstumia kraują į aortą. Užsidarydamas, mitralinis vožtuvas visiškai uždengia angą, esančią tarp kairiojo prieširdžio ir kairiojo skilvelio, neleisdamas kraujui grįžti į kairįjį prieširdį. Sergant prolapsu, dalis šio vožtuvo audinių iškrenta, tarsi išsigaubia ir anga uždaroma ne iki galo. Todėl kraujas suteka atgal į kairįjį prieširdį (regurgitacija).

Daugeliu atvejų mitralinio vožtuvo iškritimo priežastis yra neaiški. Tačiau pastebėta, kad jis būdingesnis žmonėms, kurių šeimoje taip pat buvo sirgusiųjų šia liga.

Kartais prolapsas išsivysto dėl jungiamąjį audinį pažeidžiančių ligų: Marfano sindromo, Ehlers-Danlos sindromo, skoliozės.

Retkarčiais ši liga gali būti siejama ir su suaugusiųjų policistinių inkstų liga.

Nors mitralinio vožtuvo iškritimu gali susirgti bet kokio amžiaus ir bet kurios lyties žmogus, dažniausiai jis diagnozuojamas vyrams, kuriems yra daugiau kaip 50 metų. 

Mitralinio vožtuvo iškritimas (Prolapsas). Simptomai

Nemaža dalis žmonių, kurie serga prolapsu, nepatiria jokių simptomų. Taip yra todėl, kad prolapso sukeliama kraujo regurgitacija yra nedidelė ir jokios įtakos jų kraujotakai nedaro.

Ligos požymiai:

- dažnas arba nereguliarus širdies plakimas (aritmija);
- galvos svaigimas;
- dusulys fizinio krūvio metu arba atsigulus;
- nuovargis;
- krūtinės skausmas, kurio nesukelia miokardo infarktas arba koronarinė širdies liga.

Kartais ligonius kamuoja alpimas arba nerimo jausmas.

Sergantiesiems mitralinio vožtuvo iškritimas gali pasireikšti skirtingai, tačiau simptomai retai būna sunkūs.

Susiję straipsniai

  • Ogi prolapsas ištinka dėl nestiprių raumenų. Prašom visi mankštintis 😉 9m ar 90m – pasak Barbara O’Neill, visų raumenys gali būti stiprūs.

  • Nesutinku,Diana.pats turiu šią bėdą nuo vaikystės,nors ir sportuoju ir dviračių sportu užsiimu,Širdies susitraukimų skaičius esant ramioje būsenoje, būna apie 50 dūžių per minutę,o tai rodo kad širdies raumenys stiprūs( bradikardijos nėra), bet kaip buvo prolapsas taip ir liko.Nesuku galvos dėl to,pralaidumo kolkas nėra

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *