Policistinių kiaušidžių sindromas – tai moters lytinės sistemos sutrikimas, kai kiaušidėse atsiranda cistų ir sutrinka lytinių hormonų balansas. Esant šiam sindromui sutrinka mėnesinių ciklas, pakinta moters išvaizda, būna sunku pastoti.
Policistinių kiaušidžių sindromas nėra reta liga, tačiau vis dar nėra aišku, kaip ja susergama. Manoma, kad paveldimumas, padidėjęs insulino kiekis organizme ir uždegiminiai pokyčiai kai kuriuose organuose yra pagrindiniai ligą sukeliantys veiksniai. Taip pat tikima, kad pernelyg didelis vyriškų lytinių hormonų kiekis nėštumo metu motinos organizme gali nulemti tam tikrus pokyčius vaisiuje, dėl kurių mergaitė vėliau suserga policistinių kiaušidžių sindromu.
Išsivysčius šiai ligai, kiaušidės padidėja, o jose formuojasi daugybinės cistos, kurių dydis gali siekti iki 8mm. Pačios cistos nėra kenksmingos, tačiau jos sutrikdo lytinių hormonų gamybą ir ovuliaciją. Normaliai kiaušidės gamina nedidelį kiekį androgenų (vyriškų lytinių hormonų), tačiau susirgus policistinių kiaušidžių sindromų, jų pradedama gaminti daugiau. Susiformavusios cistos apsunkina ovuliaciją, ji vyksta retai ir nereguliariai ar visai nevyksta. Manoma, kad šia liga kai kuriose šalyse serga net kas penkta moteris, tačiau daugiau kaip pusė sergančiųjų neturi jokių nusiskundimų.