Rekomenduojama dozė
Dozė priklauso nuo organizmo savybių, kurios įvairiems žmonėms skiriasi: kūno dydžio, gydomos ligos ir organizmo atsako į augimo hormono poveikį. Gydytojas nurodys Jums individualią Genotropin dozę, apskaičiuotą pagal Jūsų kūno svorį kilogramais (kg) arba kūno paviršiaus plotą kvadratiniais metrais (m2) ir pasirinktą gydymo schemą. Genotropin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Vaikai, kuriems diagnozuotas augimo hormono trūkumas
Paros dozė yra 0,025-0,035 mg/kg kūno svorio arba 0,7-1,0 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Gali būti vartojamos didesnės dozės.
Vaikai, kurie serga Turner sindromu
Paros dozė yra 0,045-0,050 mg/kg kūno svorio arba 1,4 mg/m2 kūno paviršiaus ploto.
Vaikai, kurie serga lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu
Paros dozė yra 0,045-0,050 mg/kg kūno svorio arba 1,4 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Jeigu vaikas auga per lėtai, gali prireikti vartoti didesnes dozes. Po 6 gydymo mėnesių, dozavimą gali prireikti koreguoti.
Vaikai, kurie serga Prader-Willi sindromu
Paros dozė yra 0,035 mg/kg kūno svorio arba 1 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Didesnių nei 2,7 mg paros dozių vartoti negalima. Gydyti paauglių, kurie visiškai nustojo augti, negalima.
Vaikai, kurie gimė per mažo ūgio ar svorio ir kuriems pasireiškia augimo sutrikimas
Paros dozė yra 0,035 mg/kg kūno svorio arba 1,0 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Svarbu gydytis tol, kol pasiekiamas galutinis ūgis. Jei nėra organizmo atsako į gydymą arba jeigu pasiekėte savo galutinį ūgį ir nustojote augti, po metų gydymą reikia nutraukti.
Suaugusieji, kuriems diagnozuotas augimo hormono trūkumas
Paros dozė yra 0,15-0,3 mg. Po to, atsižvelgiant į kraujo tyrimo duomenis, organizmo atsaką į vaistą ir šalutinį poveikį, dozė palaipsniui didinama. Palaikomoji paros dozė negali būti didesnė nei 1,0 mg. Moterims gali prireikti didesnės dozės nei vyrams. Dozavimą reikia koreguoti kas 6 mėnesius. Senstant, augimo hormono gamyba organizme natūraliai mažėja, taigi dozę gali prireikti sumažinti. Genotropin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.
Genotropin sušvirkštimas
Genotropin reikia švirkšti po oda. Tai yra, naudojant mažą injekcinę adatą vaisto reikia sušvirkšti į po oda esantį riebalinį audinį. Kaip sušvirkši Genotropin, visada turi išmokyti gydytojas. Genotropin visada sušvirkškite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
GoQuick® užpildyto švirkštiklio naudojimo instrukcijos yra užpildyto švirkštiklio dėžutėje.
Genotropin dviejų skyrių užtaiso naudojimo su Genotropin švirkštikliu instrukcijos pateikiamos kartu su Jūsų prietaisu.
Prieš vaisto vartojimą perskaitykite naudojimo instrukcijas.
Jeigu naudojate GoQuik užpildyto švirkštiklio ar švirkštiklį, adatą reikia prisukti prieš vaisto paruošimą. Kiekvienai injekcijai naudokite naują adatą. Adatą naudoti dar kartą draudžiama.
Vaisto paruošimas švirkštimui
Augimo hormoną išimkite iš šaldytuvo likus pusvalandžiui iki injekcijos. Per šį laiką vaistas šiek tiek sušils ir švirkščiant bus jaučiamas mažesnis diskomfortas.
GoQuick užpildytame švirkštiklyje yra Genotropin dviejų kamerų užtaisas, kuriame yra augimo hormono ir tirpiklio. Augimo hormonas ir tirpiklis sumaišomi pasukant užtaiso laikiklį (procedūra detaliai aprašyta naudojimo instrukcijoje). Atskiro prietaiso nereikia.
Genotropin dviejų kamerų užtaisas, kuriame yra augimo hormono ir tirpiklio, naudojamas su Genotropin švirkštikliu. Dviejų kamerų užtaise esantį augimo hormoną galima sumaišyti su jame esančiu tirpikliu, naudojant ruošimo priemonę arba Genotropin švirkštiklį.
Naudojant GoQuick užpildytą švirkštiklį ar dviejų kamerų užtaisą, miltelius reikia ištirpinti atsargiai 5-10 kartų pasukiojus pirmyn ir atgal, kol milteliai ištirps.
Ruošiant augimo hormoną, tirpalo kratyti NEGALIMA, o reikia švelniai jį sukioti. Tirpalą kratant, augimo hormonas gali pradėti putoti ir suirti veiklioji medžiaga. Patikrinkite, ar tirpalas skaidrus. Jeigu tirpalas drumstas arba jame yra neištirpusių dalelių, vaisto vartoti negalima.
Genotropin švirkštimas
Neužmirškite nusiplauti rankų ir nuvalyti odos prieš švirkšdami.
Augimo hormoną kasdien švirkškite maždaug tuo pat laiku. Injekcijoms tinka laikas prieš miegą, kadangi jį lengva prisiminti. Be to, normaliomis sąlygomis natūralaus augimo hormono koncentracija būna didesnė naktį.
Dauguma žmonių šio vaisto švirkščiasi į šlaunį arba sėdmenis. Švirkškite vaistą į gydytojo nurodytą vietą. Riebalinis audinys vaisto sušvirkštimo vietoje gali susitraukti. Kad išvengtumėte tokios reakcijos, kaskart švirkškite vaisto šiek tiek kitoje vietoje. Tai leis odai ir poodžio audiniams atsinaujinti, kol vėl sušvirkšite vaisto į tą pačią vietą.
Sušvirkštę augimo hormono, neužmirškite jo tuoj pat vėl padėti atgal į šaldytuvą.
Ką daryti pavartojus per didelę Genotropin dozę
Jeigu atsitiktinai sušvirkštėte šiek tiek didesnę nei reikia augimo hormono dozę, pavojaus nekils. Kitą dieną vaisto švirkškite įprasta tvarka.
Jeigu sušvirkštėte gerokai per daug vaisto, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Gali per daug sumažėti, o vėliau per daug padidėti cukraus koncentracija kraujyje. Gali pasireikšti drebulys, prakaitavimas, mieguistumas, bloga savijauta, alpimas.
Pamiršus pavartoti Genotropin
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Augimo hormoną geriausia vartoti reguliariai. Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, kitą dozę švirkškite kitą dieną įprastu laiku. Visas užmirštas injekcijas pasižymėkite užrašų knygelėje ir apie tai pasakykite gydytojui kitos apžiūros metu.
Nustojus vartoti Genotropin
Prieš nutraukiant Genotropin vartojimą, visada pasitarkite su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką