Specialių atsargumo priemonių reikia
Per burną vartojamos Montelukast Teva kramtomosios tabletės NĖRA skirtos staigaus dusulio priepuolio gydymui. Šioje situacijoje jos Jūsų vaikui nepadės, ir minėtam tikslui šių tablečių vartoti negalima. Ištikus priepuoliui, reikia tiksliai laikytis gydytojo nurodymų. Yra labai svarbu visada bet kuriuo metu su savimi turėti vaistų, reikalingų tokiam priepuoliui slopinti.
Jeigu Jūsų vaikui reikia dažniau negu paprastai naudoti savo beta adrenoreceptorių agonistų inhaliatorių, Jūs turite kiek galima greičiau pasitarti su savo gydytoju.
Būtina, kad Jūsų vaikas vartotų visus Jūsų gydytojo paskirtus vaistus nuo astmos taip, kaip numatyta. Montelukast Teva kramtomosios tabletės negali pakeisti steroidinių vaistų (vartojamų inhaliuojant ar geriamųjų), kurių Jūsų vaikas galbūt jau vartoja.
Jeigu Jūsų vaikui yra fenilketonurija, atkreipkite dėmesį, kad Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtyje yra aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Tabletėse esantis fenilalaninas gali būti kenksmingas pacientams, kuriems yra fenilketonurija.
Labai mažam skaičiui pacientų, vartojančių vaistų nuo astmos, įskaitant montelukastą, retai pastebėta toliau aprašyta būsena. Jeigu Jums atsirado bet kurių toliau išvardytų simptomų (į gripą panašus negalavimas, stiprėjantis dusulys, galūnių dilgčiojimas ar nutirpimas ir (ar) bėrimas) derinys, ypač jeigu šie simptomai neišnyksta ir sunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Vartojimas mažiems vaikams, įskaitant kūdikius: Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartoti jaunesniems negu 2 metų vaikams nerekomenduojama.
Kitų vaistų vartojimas
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių galima vartoti kartu su kitais vaistais, kuriais Jūsų vaikas galbūt yra gydomas nuo astmos. Vis dėlto, kai kurie vaistai gali trukdyti Montelukast Teva kramtomosioms tabletėms veikti arba jos gali daryti įtaką kitų vaistų, kuriais gydomas Jūsų vaikas, veikimui.
Jeigu Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu kiti vaistai yra:
- fenobarbitalis (vartojamas epilepsijos gydymui);
- fenitoinas (vartojamas epilepsijos gydymui);
- rifampicinas (vartojamas tuberkuliozės ir kai kurių infekcinių ligų gydymui).
Montelukast Teva vartojimas su maistu ir gėrimais
Jeigu Montelukast Teva 5 mg kramtomųjų tablečių vartojimas derinamas su valgymo laiku, jų reikia vartoti vakare, 1 val. prieš valgį, arba po jo praėjus 2 valandoms.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas. Pacientės, kurios yra nėščios, ketina pastoti arba įtaria, kad pastojo, prieš pradėdamos vartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių, privalo pasitarti su gydytoju.
Žindymo laikotarpis. Ar Montelukast Teva kramtomųjų tablečių veiklioji medžiaga išsiskiria su moters pienu, nežinoma. Jeigu esate žindyvė ar ketinate žindyti kūdikį, prieš pradėdama vartoti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių, būtinai pasitarkite su gydytoju.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Manoma, kad Montelukast Teva kramtomosios tabletės suaugusiems pacientams gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Vis dėlto, kiekvieno paciento reakcija į vaistą gali skirtis. Vartojant Montelukast Teva kramtomųjų tablečių, labai retai pastebėtas tam tikras šalutinis poveikis, kuris gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Montelukast Teva medžiagas
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurio susidaro fenilalaninas. Jis gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.
3. KAIP VARTOTI MONTELUKAST TEVA
Pasirūpinkite, kad Jūsų vaikas Montelukast Teva kramtomųjų tablečių visada vartotų tiksliai, kaip nurodė gydytojas, net kai Jūsų vaikui nėra simptomų ar jeigu Jūsų vaiką ištinka astmos priepuolis. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė 6 - 14 metų vaikams yra viena Montelukast Teva 5 mg kramtomoji tabletė per parą, kurią reikia vartoti vakare.
Jeigu Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimas derinamas su valgymo laiku, jų reikia vartoti vakare, 1 val. prieš valgį, arba po jo praėjus 2 valandoms.
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių saugumas ir veiksmingumas jaunesniems negu 2 metų vaikams nenustatytas.
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos, t. y. montelukasto.
Pavartojus per didelę Montelukast Teva dozę
Jeigu Jūsų vaikas ar kas nors kitas nurijo per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar gydytoją. Perdozavimo simptomai yra pilvo skausmas, mieguistumas, troškulys, galvos skausmas, vėmimas ir nevalingi judesiai.
Vykdami į ligoninę ar pas gydytoją, su savimi pasiimkite šį lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad jie žinotų, kokių tablečių pavartota.
Pamiršus pavartoti Montelukast Teva
Jeigu pamiršote pavartoti tabletę, tiesiog toliau tęskite įprastą dozavimą. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Jeigu Jūsų vaikas nustojo vartoti Montelukast Teva
Būtina tęsti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimą, kai simptomų yra ir kai jų nėra, tiek laiko, kiek Jūsų vaikui paskyrė gydytojas tam, kad būtų užtikrinta tinkama Jūsų vaiko astmos kontrolė.
Montelukast Teva kramtomosios tabletės gali padėti kontroliuoti astmą tik jų vartojant ilgą laiką.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Montelukast Teva kramtomosios tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Pastebėta alerginių reakcijų, įskaitant veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės patinimą, dėl kurio gali pasunkėti kvėpavimas ar rijimas, niežulį, išbėrimą ar dilgėlinę. Jeigu pasireiškia alerginė reakcija, yra gyvybiškai svarbu nutraukti Montelukast Teva kramtomųjų tablečių vartojimą ir nedelsiant kviesti medicinos pagalbą.
Toliau išvardytas pastebėtas šalutinis poveikis, kurio apytikslis dažnumas yra toks:
Dažnas šalutinis poveikis (pastebėtas daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 žmonių)
Pilvo skausmas, galvos skausmas.
Dažnis nežinomas:
Silpnumas ir nuovargis, nerimas, drebulys ir depresija, nerimas ir stresas, susijaudinimas, įskaitant agresyvų elgesį arba priešiškumas, dirglumas, sąnarių skausmas, svaigulys, lunatizmas, burnos džiūvimas, virškinimo sutrikimas, mieguistumas, haliucinacijos, miego sutrikimai, įskaitant košmarus, nemiga, bloga bendra savijauta, dilgčiojimas ir (arba) tirpimas, traukuliai, raumenų skausmas, raumenų mėšlungis, viduriavimas, pykinimas ir vėmimas, kepenų uždegimas, padidėjęs transaminazių (kepenų fermentų) kiekis kraujyje, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, viršutinių kvėpavimo takų ligos (pvz.: persišaldymas, gerklės skausmas), kraujavimas iš nosies, padidėjęs polinkis į kraujavimą, jautrūs raudoni guzai po oda, dažniausiai blauzdose (žiedinė eritema), kraujosruvos, patinimas dėl skysčių susilaikymo, karščiavimas.
Labai retas šalutinis poveikis, pasitaikantis mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų:
Mintys apie savižudybę (labai reti atvejai). Labai retai sergantiesiems astma vartojant montelukastą pasitaiko būklė, vadinama Churg-Strauss sindromu. Jeigu Jūsų vaikas jaučia bet kokį žemiau išvardytų simptomų derinį, ypač jeigu jie trunka ilgiau arba stiprėja, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją: gripui panašus susirgimas, stiprėjantis dusulys, dilgčiojimas ir tirpimas rankose ir kojose ir (arba) bėrimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. KAIP LAIKYTI MONTELUKAST TEVA
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Montelukast Teva
kramtomųjų tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. KITA INFORMACIJA
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių sudėtis
Veiklioji medžiaga yra montelukastas. Vienoje kramtomojoje tabletėje yra 5 mg montelukasto (montelukasto natrio druskos pavidalu).
Pagalbinės medžiagos yra manitolis (E421), natrio laurilsulfatas, hidroksipropilceliuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), vyšnių skonio medžiaga PHS-143671,(kukurūzų maltodekstinai ir modifikuotas kukurūzų krakmolas E1450 (vaškinis krakmolas)), aspartamas (E951), karboksimetilkrakmolo (kukurūzų) A natrio druska, magnio stearatas.
Montelukast Teva kramtomųjų tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje
Montelukast Teva 5 mg kramtomosios tabletės yra margai rausvos, kvadrato formos tabletės, ant kurių vienos pusės įspaustas skaičius „93“, ant kitos – „7425“.
Montelukast Teva 5 mg kramtomosios tabletės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 7, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98 arba 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.