RIFAMAZID (1)

0
+0 -0

Gamintojas: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna
Veiklioji medžiaga: Rifampicinas, Izoniazidas
Grupė: Receptiniai, Antibiotikai, Kompensuojamieji

RIFAMAZID sudėtyje yra du vaistai, vartojami tuberkuliozei gydyti – rifampicinas ir izoniazidas. Dviejų mikobakterijas naikinančių veikliųjų medžiagų vartojimas kartu neleidžia atsirasti vaistams atsparioms mikobakterijoms.

RIFAMAZID vartojamas pirmą kartą nustatytos ar atsinaujinusios plaučių ir kitų organų tuberkuliozės, sukeltos rifampicinui ir izoniazidui jautrių sukėlėjų, gydymui.

RIFAMAZID (1). Vartojimas

RIFAMAZID visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusieji

Pacientams, kurių svoris mažesnis negu 50 kg, paros dozė yra 3 RIFAMAZID 150/100 mg kapsulės, vartojamos vieną kartą per parą.

Pacientams, kurių svoris didesnis negu 50 kg, paros dozė yra 2 RIFAMAZID 300/150 mg kapsulės, vartojamos vieną kartą per parą.

Vaikai

Rifampicino ir izoniazido derinio vaikams vartoti nerekomenduojama.

Pacientai su inkstų ir (arba) kepenų funkcijos sutrikimais

Pacientas turi informuoti gydytoją apie inkstų ir (arba) kepenų funkcijos pažeidimą, prieš gydymą RIFAMAZID.

Gydytojas pakoreguos dozę pagal inkstų ir (arba) kepenų pažeidimo laipsnį.

Senyvi pacientai

Šio vaisto reikia vartoti atsargiai senyviems žmonėms ir pacientams, sergantiems kepenų veiklos nepakankamumu.

Jeigu Jūs manote, jog vaistas sukelia per stiprų ar per silpną poveikį, reikia pasitarti su gydytoju.

Gydymo trukmė

Gydymo pabaiga priklauso nuo viso prieštuberkuliozinio gydymo kurso užbaigimo ir neigiamų bakteriologinio mikobakterijų nustatymo tyrimų rezultatų.

Vartojimo metodas

RIFAMAZID kapsulių reikia gerti kartą per parą, 1 valandą prieš valgį arba 2 valandos po valgio, užsigeriant stikline vandens.

Pavartojus per didelę RIFAMAZID dozę

Perdozavus rifampicino, greitai gali prasidėti pykinimas, vėmimas, ištikti koma. Be to, gali pasireikšti kepenų veiklos nepakankamumas ir gelta, oda, seilės, skrepliai, šlapimas, ašaros ir prakaitas nusidažyti oranžine ar rausvai ruda spalva.

Perdozavus izoniazido gali atsirasti pykinimas, vėmimas, svaigulys, neaiški kalba, miglotas ir neaiškus regėjimas, prasidėti haliucinacijos. Jeigu perdozavimas reikšmingas, gali prasidėti kvėpavimo ir nervų sistemos slopinimas, epilepsiniai traukuliai, ištikti koma. Laboratorinių tyrimų duomenimis, atsiranda sunki metabolinė acidozė, acetonurija ir hiperglikemija.

Jei ligonis apsinuodijo RIFAMAZID, būtina nedelsiant pašalinti iš organizmo neabsorbuotą vaistą arba sumažinti jo absorbciją iš virškinimo trakto (jei pacientas sąmoningas, išplauti skrandį, sugirdyti aktyvuotos anglies, sugirdyti aktyvuotos anglies).

Apsinuodijimo RIFAMAZID gydymas iš pradžių yra simptominis: būtina stebėti ir palaikyti gyvybei būtinų organų veiklą. Veikliąsias RIFAMAZID medžiagas iš organizmo galima pašalinti kraujo dialize.

Išgėrus didesnę negu rekomenduojama dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba nuvykti į artimiausią esančią ligoninę. Išsaugokite vaisto pakuotę informacijai.

Pamiršus pavartoti RIFAMAZID

Jeigu pacientas įprastu laiku neišgėrė dozės ir iki kitos dozės vartojimo yra pakankamai daug laiko, reikia kiek įmanoma greičiau išgerti praleistą dozę ir toliau vaisto vartoti taip, kaip įprasta.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *