Erekcijos sutrikimų gydymo galimybės šiandien – itin plačios

Sausio 31, 2022 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
0
+0 -0

Nors apie erekcijos sutrikimus daugeliui vyrų kalbėti vis dar nedrąsu, būtina pabrėžti, kad tai daryti būtina. Pirmiausiai dėl to, kad nesprendžiama problema, tikėtina, savaime neišsispręs; antra – kokybiškas lytinis gyvenimas labai svarbus bendrai gerovei ir sveikatai; trečia – erekcijos sutrikimai gali pranešti apie kitas laiku nediagnozuotas ar tinkamai negydomas ligas. Be to, bėdos lytiniame gyvenime gali tapti ir santykių griūties priežastimi. Pakalbėkime apie šiandienines erekcijos sutrikimų gydymo galimybes.

Erekcijos sutrikimai – organizmo pagalbos šauksmas

Erekcijos sutrikimai vyrams šiandien pasireiškia vis anksčiau. Manoma, kad tokį ankstyvą erekcijos disfunkcijos pasireiškimą nulemia nesveikas ir nesubalansuotas gyvenimo būdas, kuriame valgoma per daug nesveiko maisto, piktnaudžiaujama rūkalais ir alkoholiu, per mažai ilsimasi ir per daug dirbama, per mažai judama ir patiriama per daug nervinės įtampos.

Būtent erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis ženklas, kad organizme vyksta neigiami kraujotakos pokyčiai. Varpos kraujagyslių spindis itin siauras, tad jos itin jautrios tokiems pakitimams. Erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis signalas, kad vyrui gresia tokios pavojingos sveikatos būklės kaip miokardo infarktas ar smegenų insultas. Tad pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai pradėti sveikiau gyventi. Labai tikėtina, kad gyvenimo būdo korekcijos padės pagerinti erekcijos funkciją. Jei to nepakaks, gydytojas urologas paskirs erekcijos sutrikimų gydymą, kuris šiandien paremtas keliais gydymo keliais, pavyzdžiui:

  • Psichoterapija;
  • Oralinių vaistinių preparatų vartojimu;
  • Hormonų terapija;
  • Specialiomis injekcijomis į varpą ar į šlaplę;
  • Varpos protezais, dar vadinamais implantais.

Gydymas vaistiniais preparatais – saugus, efektyvus ir patikimas būdas gydyti erekcijos sutrikimus

Šiandien jau sukaupta labai didelė patirtis apie per burną vartojamus vaistinius preparatus, skirtus erekcijos sutrikimams gydyti. Lietuvoje jau yra antros kartos vaistas, veikiantis greitai, padedantis išsaugoti spontaniškumą ir sukeliantis mažiau nepageidaujamų reiškinių. Tai labai selektyvus ir stiprus grįžtamasis ciklinio guanozino monofosfato (cGM) specifinės 5 tipo fosfodiesterazės (PDE5) inhibitorius. Kai dėl seksualinės stimuliacijos vaisto veikimo vietoje atpalaiduojamas azoto oksidas, šiai vaistinei medžiagai slopinant PDE5, varpos akytkūniuose padidėja cGM koncentracija. Dėl to raumuo tolygiai atpalaiduojamas ir į varpos audinius priteka kraujo, ir taip sukeliama erekcija. Nesant seksualinės stimuliacijos, ši vaistinė medžiaga tiesiog neveiksminga. Tai reiškia, kad lytinį aktą reikia pradėti taip, kaip tai daroma įprastai – nuo glamonių. Tai iš tikrųjų padeda išsaugoti spontaniškumą. Negana to, ši selektyviai veikianti medžiaga sukelia mažiau nepageidaujamų poveikių, yra gana saugi ir veikia labai greitai. Būtent erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis ženklas, kad organizme vyksta neigiami kraujotakos pokyčiai. Varpos kraujagyslių spindis itin siauras, tad jos itin jautrios tokiems pakitimams. Erekcijos sutrikimai gali būti pirmasis signalas, kad vyrui gresia tokios pavojingos sveikatos būklės kaip miokardo infarktas ar smegenų insultas.

Trumpai apie alternatyvius gydymo metodus

Vertėtų pabrėžti, kad per burną vartojami vaistiniai preparatai veiksmingi ne visiems, be to, kai kurie vyrai jų negali vartoti dėl sveikatos priežasčių. Vadinasi, reikia ieškoti erekcijos sutrikimų gydymo alternatyvų, kurios nenusileistų saugumu ir efektyvumu. Kaip ir minėta prieš tai, gali būti veiksminga psichoseksualinė terapija, ypač jei stebimas ryškus psichogeninis erekcijos sutrikimų atspalvis. Psichoterapija gali būti derinama ir su gydymu, kai per burną vartojami vaistiniai preparatai, ir su vazoaktyvių medžiagų injekcijomis į šlaplę arba varpą. Šios injekcijos veikia sukeldamos akytkūnio audinių vazodilataciją. Tokiu būdu išlaisvinamas azoto oksidas ir prasideda visa erekcijos proceso grandinė. Vienas iš šio gydymo metodo minusų yra toks, kad injekcijas reikia atlikti pačiam.

Kitas pasirinkimas – vakuuminiai įtaisai arba vakuuminės pompos. Ši priemonė gana saugi, tačiau ji patogi tikrai ne visiems. Vakuuminiai įtaisai padeda sukurti į erekciją panašią būseną. Šis būdas rekomenduojamas tiems, kuriems netiko gydymas vaistiniais preparatais arba injekcijomis ir tiems, kuriems šis metodas priimtinas.

Varpos protezai arba implantai pradėti naudoti 20 amžiaus antroje pusėje. Pirmasis varpos protezas buvo pripučiamas įtaisas. Dabar varpos implantai stipriai patobulėjo ir vietoje oro ar kietų dalių gali būti naudojami net ir skysčiai. Šiandien chirurginės operacijos yra gana saugios ir neilgai trunkančios, o komplikacijų tikimybė – itin menka. Vis dėlto šis būdas rekomenduojamas tik tiems, kuriems mažiau invazyvūs gydymo metodai buvo neveiksmingi.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

0
+0 -0
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • erekcijos disfunkcija
  • erekcijos sutrikimas
  • lytinė sveikata
  • erektilinė disfunkcija
  • lytinės sveikatos problemos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *