Amenorėja – tai menstruacinio kraujavimo nebuvimas. Ji gali būti pirminė arba antrinė.
Pirminė amenorėja nustatoma tada, kai 14 metų mergaitė vis dar nesulaukia menstruacijų, o jos antriniai lytiniai požymiai nesivysto, arba kai 16 metų merginai su normaliai besivystančiais antriniais lytiniais požymiais neatsiranda menstruacijos. Antrinė amenorėja yra tada, kai moteris, kuriai jau yra prasidėjusios mėnesinės, tris ar daugiau ciklų jų nebesulaukia.
Taip gali įvykti dėl labai įvairių priežasčių: natūralių, kontraceptinių, vaistų vartojimo, gyvenimo pokyčių, hormoninių ar struktūrinių sutrikimų. Natūraliai mėnesinės išnyksta nėštumo, žindymo ir menopauzės laikotarpiu. Kai kurios moterys, naudojančios hormonines kontraceptines priemones (tabletes ar spirales), taip pat nekraujuoja. Kai kurių vaistų (antipsichotinių, chemoterapinių, antidepresantų, kraujospūdį reguliuojančių bei vaistų nuo alergijos) vartojimas taip pat siejamas su laikinu menstruacijų išnykimu.
Taip pat merginos ir moterys dažnai skundžiasi išnykusiomis menstruacijomis, jeigu greitai numeta daug svorio, pernelyg intesnyviai sportuoja ar patiria daug įtampos. Galimos ir kitokios mėnesinių dingimo priežastys, susijusios su rimtesniai hormoniniais ar struktūriniais pokyčiais organizme. Mėnesinės gali išnykti dėl: policistinių kiaušidžių sindromo, skydliaukės funkcijos sutrikimo, hipofizės auglio, priešlaikinės menopauzės, gimdos randėjimo, įgimtų lyties organų sklaidos sutrikimų, struktūrinių vaginos anomalijų. Nustatyti ir amenorėjos rizikos veiksniai: amenorėjos atvejai šeimoje, valgymo sutrikimai, intensyvus sportas.