Galvos smegenų navikai – tai galvos smegenyse augantis nenormalių organizmo ląstelių darinys.
Yra daug galvos smegenų navikų rūšių. Vieni gali būti gerybiniai, kiti – piktybiniai (vėžys). Taip pat jie gali tiesiog atsirasti galvos smegenyse (pirminis galvos smegenų navikas) arba išplisti iš kitos lokalizacijos piktybinio naviko, kitaip sakant, metastazuoti (antrinis galvos smegenų navikas).
Pirminiai galvos smegenų navikai vystosi iš galvos smegenų ląstelių arba kitų smegenų struktūrų, pavyzdžiui, galvos smegenų dangalų, galvinių nervų, posmegeninės liaukos, konkorežinės liaukos. Jie atsiranda tada, kai jų DNR sutrinka (mutuojasi). Ląstelės mutantės pradeda intensyviai augti, daugintis.
Yra labai daug pirminių galvos smegenų navikų rūšių:
– astrocitoma (navikas, atsiradęs iš astrocitais vadinamų ląstelių);
– gliobasloma (labai piktybinė astrocitoma);
– meningioma (navikas, kilęs iš smegenų dangalų);
– klausos nervo neurinoma ir t. t.
Antriniai navikai išplinta iš kito piktybinio naviko, jau esančio kitoje organizmo dalyje.
Priežastys, kurios sukelia genetines ląstelių mutacijas smegenyse, nėra tiksliai nustatytos. Yra žinoma, kad baltaodžiams galvos smegenų navikai atsiranda dažniau, taip pat tikimybė susiformuoti navikui didėja senstant, kai žmogus apšvitinimas jonizuojančiąja spinduliuote (radiacija) ar paveikiamas kai kurių chemikalų.
Labas mano drauge mūsų produktais beveik pasveiko nuo smegenų auglio, turiu pasiulima kaip pradėti gydima. ar nori apie tai kalbėti?
el.pastas: raminta1991@gmail.com
skype: gervuoge1991