Gastritas

+2
+2 -0

Gastritas – tai skrandžio gleivinės uždegimas. Gleivinėje yra specialios ląstelės, kurios gamina skrandžio rūgštį ir fermentus, padedančius virškinti maistą. Taip pat yra išskiriamas tam tikras sekretas, kuris apsaugo skrandžio gleivinę nuo pažaidos. Skrandžio gleivinės uždegimo metu visi šie procesai sutrinka.

Gastritas gali būti ūmus arba lėtinis. Staigus gleivinės uždegimas vadinamas ūminiu gastritu. Uždegimas besitęsiantis ilgesnį laiką vadinamas lėtiniu gastritu,  kuris jei negydomas, gali tęstis metais ar net visą gyvenimą. Taip pat yra klasifikuojamas ir opinis gastritas, kuris nesukelia didelio uždegimo, bet jo metu labai nusidėvi skrandžio gleivinė. Jis gali sukelti kraujavimą, gleivinės eroziją ir išopėjimą.  Žmonės sergantys gastritu gali skųstis viršutinės pilvo dalies skausmu ar diskomfortu, bet dažniausiai nepastebima jokių simptomų.

Gastritą dažnai sukelia per ilgas nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, taip pat alkoholio, kokaino vartojimas. Helicobacter Pylori bakterijos infekcija yra dažniausia gastrito priežastis. Ja galima užsikrėsti per burną, rankas, maistą ar vandenį. Kai kuriose šalyse net apie 80%  populiacijos yra užsikrėtę. Taip pat gastritą gali sukelti kitos bakterinės ir virusinės infekcijos, virškinamojo trakto ligos, autoimuniniai sutrikimai, traumos, stiprūs nudegimai, kritinės būklės ar operacijos, kuriose naudojama bendroji nejautra.

Gastritas. Simptomai

Dauguma žmonių nepatiria visiškai jokių gastrito simptomų, bet kai kurie skundžiasi viršutinės pilvo dalies skausmu ar maudimu, pykinimu, vėmimu, pilvo pūtimu, ankstyvu sotumo jausmu. Šie simptomai dar vadinami dispepsija.

Gastritas gali sukelti skrandžio eroziją, opas, kurios kraujuoja. Kraujavimo skrandyje požymiai: kraujas vemiant, juodos, deguto spalvos išmatos, kraujas išmatose.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *