Hipotireozė – tai būklė, kai skydliaukė neišskiria reikiamo kiekio tiroidinių (tiroksino ir trijodtironino) hormonų. Skydliaukės hormonai reguliuoja medžiagų apykaitą, esant jų trūkumui medžiagų apykaita sulėtėja.
Hipotireozės rūšys
Pirminė. Įgimta ir įgyta. Pirminė hipotireozė išsivysto dėl pačios skydliaukės ligų ir sutrikimų, pavyzdžiui, dėl skydliaukės uždegimo, spindulinio gydymo, jodo trūkumo, vaistų, slopinančių skydliaukės veiklą, operacinio jos pašalinimo.
Antrinė hipofizinė hipotireozė. Smegenyse esanti liauka hipofizė savo išskiriamu TTH hormonu reguliuoja skydliaukės hormonų sekreciją. Esant hipofizės pažeidimams, kai sutrinka TTH hormono išskyrimas, kartu sutrinka ir tiroidinių hormonų išskyrimas.
Tretinė pagumburinė hipotireozė. Pagumburis yra smegenų dalis, kuri savo išskiriamais hormonais reguliuoja hipofizės veiklą. Esant pagumburio pažeidimams ir sutrikus jo hormonų išskyrimui, sumažėja hipofizės TTH hormono ir ženkliai krinta skydliaukės hormonų koncentracijos.
Pastebėta, kad šis sutrikimas dažnesnis vyresnėms moterims. Taip pat didesnė rizika susirgti tiems žmonėms, kuriems pašalinta dalis arba visa skydliaukė, turėjusiems kaklo ir galvos srities apšvitą, vartojusiems radioaktyvų jodą.
O kur dingo kraujo testas?Man tiktai padarius krajo tyrimus nustate hipotiroze-nei oda sausa,nei balsas nera nei zemas,nei prikimes.
Dažniausiai, sergant tireoze, kraujo tyrimas išlieka normalus, turbūt todėl kraujo tyrimas ir nebuvo paminėtas.