Intrahepatinė nėščiųjų cholestazė – tai reta būklė, kurios metu nėščiosios organizme sutrinka ar sulėtėja tulžies patekimas į žarnyną, ir ji patenka į kraują.
Ši liga dažniausiai pasireiškia nėštumo pabaigoje. Ji nesukelia rimtų ilgalaikių pasekmių nėščiąjai, tačiau gali būti pavojinga vaisiui, todėl cholestaze komplikuotą nėštumą dažniausiai rekomenduojama užbaigti anksčiau. Nėra aišku, kokios tiksliai priežastys sukelia intrahepatinę nėščiųjų cholestazę, tačiau manoma, jog ji yra susijusi su hormoniniais pokyčiais nėščios moters organizme, kurie gali stipriai paveikti tulžies gamybą ir nutekėjimą.
Tulžį gamina žmogaus kepenys, o kaupia tulžies pūslė. Valgio metu ar po jo, tulžis išsiskiria iš tulžies pūslės ir patenka į žarnyną. Čia ji emulguoja riebalus – skaido didelius riebalų lašus į mažesnius. Tokius mažus lipidų lašelius nesunkiai virškina specialūs fermentai – lipazės. Taigi tulžis yra svarbi riebalų virškinime. Nėščiųjų cholestazės metu tulžis patenka į kraują, su kuriuo yra išnešiojama po visą organizmą. Dažniausiai liga pasireiškia tik delnų ir padų niežuliu, tačiau galimi ir kiti simptomai. Yra nustatyti rizikos veiksniai, didinantys tikimybę moteriai susirgti intrahepatine nėščiųjų cholestaze. Tai: šeimoje ar pačios moters praeityje buvę nėščiųjų cholestazės atvejai, kepenų ligos, moteris laukiasi dvynių, ir nėštumas, pradėtas dirbtinio apvaisinimo būdu.