Kiaušidžių navikai – tai kiaušidžių srities piktybiniai augliai. Vėžys išsivysto, kai sveikose ląstelėse įvyksta mutacija ir jos tampa piktybinėmis.
Manoma, kad kiaušidžių vėžio išsivystymui daug įtakos turi genetika. Yra išskiriami trys sindromai:
Šeiminis kiaušidžių ir krūties vėžio sindromas – kai krūties ir kiaušidžių piktybinius auglius turi artimos giminės (pirmos ir antros kartos).
Specifinis šeiminio kiaušidžių vėžio sindromas – kai kiaušidžių vėžinių susirgimų pasitaikė dviem ir daugiau pirmos eilės giminių.
Antrojo tipo Lynčo sindromas – kai prie kiaušidžių vėžio diagnozuojamas ir kitų organų vėžys, pvz. gimdos, krūties, storosios žarnos.
Taip pat yra nemažai rizikos faktorių, padidinančių tikimybę vėžiniui susirgimui atsirasti: nėštumo nutraukimai; žalingi įpročiai tokie kaip rūkymas ar alkoholis; kitų organų vėžiniai susirgimai praeityje; didesnėje rizikos grupėje yra negimdžiusios moterys, sirgusios lėtinėmis mažojo dubens organų ligomis, turėjusioms dirbtinių apvaisinimų, taip pat didesnę riziką apsirgti turi vyresnio amžiaus moterys bei moterys po menopauzės.
Yra skiriami keli kiaušidžių vėžio tipai: epitelinis navikas (dengiamųjų ląstelių navikas); germinalinių ląstelių navikas (iš ląstelių, gaminančių kiaušinėlius), stromos navikas (iš ląstelių, išskiriančių hormonus).