Labirintitas (Ausies uždegimas)

+4
+6 -2

Labirintitas – tai vidurinės ausies struktūros, kitaip labirinto, uždegiminis susirgimas. Labirintas atsakingas už pusiausvyrą ir klausą, todėl pažeidus labirintą, susirgus labirintitu, sutrinka minėti gebėjimai.

Labirintitą gali sukelti virusai (adenovirusai, koksakio virusai, parainfluenzos virusai, influenzos, herpes simplex virusai) arba bakterijos (Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Neisseria meningitides, Escherichia coli ir kt.). Kartais labirintitas gali būti autoimuninės kilmės, kaip tam tikrų sindromų dalis (pvz., Vegenerio granulomatozės); taip pat atsirasti po traumų ar dėl kraujotakos sutrikimų. Paprastai labirintitas nėra izoliuotas ir pasireiškia kaip kokios nors ligos komplikacija (pvz., cholesteatomos). Pastebėta, kad dažniausiai labirintitas yra virusinės kilmės.

Labirintitas gana reta liga. Ja dažniau serga vidutinio amžiaus žmonės (moterys dažniau nei vyrai).

Labirintitas (Ausies uždegimas). Simptomai

Labirintitui būdingi simptomai: galvos svaigimas; pusiausvyros sutrikimas; nestabilumas; klausos susilpnėjimas arba išnykimas; ūžimas ausyse; išskyros iš ausies; pykinimas ir vėmimas; karščiavimas; kaklo skausmas; viršutinių kvėpavimo takų peršalimo požymiai; bendras negalavimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *