Inkstų nepakankamumas – tai toks inkstų funkcijų pakitimas, kuris sutrikdo organizmo vidinės terpės pastovumą.
Pagrindinė inkstų funkcija yra organizmo vidinės terpės homeostazės (pastovios organizmo skysčių sudėties) palaikymas. Vidinės terpės homeostazė yra būtina taisyklingai medžiagų apykaitai ląstelėse.
Inkstai sudaryti iš daugybės kanalėlių – nefronų, kurie kartu su kraujagyslėmis suformuoja inkstų funkcinius vienetus – glomerulus.
Inkstai išskiria galutinius medžiagų apykaitos produktus – šlapalą, kreatininą, šlapimo rūgštį, fenolo junginius. Be to, inkstai reguliuoja arterinį kraujospūdį. Inkstuose gaminamas hormonas eritropoetinas reikšmingas raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų – brendimui.
Per parą suaugęs žmogus išskiria apie 1,5 l šlapimo (tai paros diurezė), 1 metų vaikas – 500 ml.
„Kava, alkoholis, saldieji gėrimai, nesveikas maistas, gausus prakaitavimas sporto salėje pašalina iš organizmo vandenį, todėl laiku neatstačius jo balanso gali prasidėti rimti sveikatos sutrikimai.“
Plačiau skaitykite čia:
|
Skiriamas ūmus ir lėtinis inkstų nepakankamumas. Kiekvienos nepakankamumo formos atveju gali būti sutrikusi tik kanalėlių funkcija arba išsivystyti visiškas nepakankamumas (sutrikusi ir glomerulų, ir kanalėlių funkcija).
Pagrindinės lėtinio inkstų nepakankamumo priežastys:
– lėtiniai uždegiminiai inkstų susirgimai (lėtinis glomerulonefritas, lėtinis pielonefritas);
– lėtinės kraujagyslių ligos (hipertoninė liga, inkstų arterijos stenozė);
– metabolinės ligos (diabetinė nefrosklerozė, amiloidozė).
Kitos priežastys:
– nesaikingas vaistų vartojimas (ypač nuo skausmo);
– ilgalaikis šlapimo takų nepraeinamumas;
– Aporto sindromas (tai paveldima liga, kuri sukelia kurtumą, progresuojančius inkstų pažeidimus ir akių defektus);
– nefrozinis sindromas (būklė, kai šlapime yra daug baltymų, kraujyje sumažėjusi baltymų koncentracija ir padidėjęs cholesterolio kiekis);
– inkstų policistozė (genetinis sutrikimas, kuriam būdingos gausios cistos inkstuose);
– cistinozė (paveldima liga, kai baltymai kaupiasi inkstų ląstelėse);
– dauginė mieloma (onkologinė kaulų čiulpų liga).
Kai kurios lėtinio inkstų funkcijos nepakankamumo formos yra paveldimos.
Daugelis vyresnio amžiaus žmonių turi riziką susirgti šia liga, tačiau afroamerikiečiai, vyriškos lyties asmenys ir tie, kurių šeimoje yra sergančių lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu, patenka į didesnę ligos rizikos grupę.
Aš jau daug metu studijuoju akupunktura ir turiu sukaupes tokiu žiniu kokiu neturi niekas.Suakupunktura galima gydyti bet kokias ligas be abejo tie kas daro milžiniškus pinigus iš žmoniu kančiu ir ju pakalikai pasakys kad tai visiška nesamone.Juk taip vadinami spcai negydo akupunktura bet kokia negale.Bet tai jau atskiras pokalbis.Tie žmones nera buve ateje pas mane.Oaš pinigu iš žmoniu neprašau ir neimu.Akupunkturos teorija taip pat tvirtina kad sutrikes energijos balansas inkstu kanale sutrikdo daugybes vidaus organu veikla.Aš gyvenu Šiluteje ir daugumai žmoniu nepasiekiamasir todel deja negaliu pilnumoje padeti žmonems.