Menjero liga – tai vidinės ausies patologija, kuri sukelia svaigimo epizodus, nepastovų klausos praradimą, cypimą ir spaudimo jausmą ausyse. Įprastai Menjero liga yra lėtinė, o tikslingas ir efektyvus gydymas padeda išvengti ligos komplikacijų.
Liga dažniausia serga 40–60 metų amžiaus asmenys nepriklausomai nuo lyties.
Žmogaus ausis sudaryta iš trijų dalių: išorinės, vidurinės ir vidinės ausies. Išorinės ausies sudedamosios dalys – ausies kaušelis ir ausies landa, vidurinės – ausies būgnelis ir klausomieji kauliukai, o vidinės – sraigė (joje suvokiamas ir perduodamas garsas smegenims) bei labirintas (jame esantis skystis nulemia pusiausvyrą).
Labirintas sudarytas iš kaulinio ir membraninio labirintų.
Kaulinis labirintas apgaubia membraninį, kuris yra užpildytas skysčio (endolimfos). Žmogui judant endolimfa taip pat sujuda, dirgindama tam tikrus nervų receptorius, kurie fiksuoja žmogaus kūno padėtį.
Tarp kaulinio ir membraninio labirinto yra skystis – perilimfa. Menjero liga susergama, kai sutrinka skysčių balansas, pavyzdžiui, susimaišo endolimfa ir perilimfa, bei pakinta jų sudėtis vidinėje ausyje.
Pagrindinės ligos priežastys:
– sutrikęs skysčių nutekėjimas (dėl anatominių ypatumų ar užsikimšimo);
– patologinis imuninis atsakas;
– alergijos;
– virusinė infekcija;
– genetika;
– galvos trauma;
– migrena.
Kiti veiksniai:
– per didelis alkoholio vartojimas;
– rūkymas;
– didelis druskos ar cukraus vartojimas;
– didelis cholesterolio kiekis kraujyje.
„Galvos svaigimas gali būti lydimas pykinimo, vėmimo, prakaitavimo, pulso dažnio ir arterinio spaudimo pokyčių. Tai vienas dažniausių ir gydytojams neparankiausių simptomų.“ Plačiau apie susirgimus, susijusius su galvos svaigimu skaitykite čia:
|