Moters lytinių takų kondilomos

+2
+2 -0

Moters lytinių takų kondilomos (dar vadinamos lytinių organų karpomis) – tai viena iš labiausiai paplitusių lytiškai plintančių infekcinių ligų.

Virusą (ŽPV – Žmogaus papilomos virusas), kuris sukelia genitalijų karpas, turi maždaug 50 % lytiškai aktyvių žmonių. Genitalinės karpos, užsikrėtus ŽPV kur kas dažniau atsiranda moterims nei vyrams.

Moters lytinių takų kondilomos labiausiai pažeidžia lytinių organų gleivinę. Karpos atrodo lyg maži odos spalvos spuogeliai (odos iškilimai), kitais atvejais gali įgauti kalafioro formą. Dauguma karpų paprastai lieka nepastebėtos.

Kaip minėta, šią liga sukelia Žmogaus papilomos virusas, dėl kurio atsiranda ne tik lytinių takų, bet ir kūno karpų. Kai kurios viruso rūšys patekusios į gimdos kakelį gali sukelti vėžį.

ŽPV plinta per kontaktą su oda, todėl nebūtina penetracija į makštį, kad moteris užsikrėstų karpomis. Taip pat ši liga plinta užsiimant analiniais lytiniais santykiais ar dalinantis sekso žaislais. Genitalijų karpos ypač būdingos merginoms tarp 16–19 metų.

Moters lytinių takų kondilomos. Simptomai

Paprastai moterims kondilomos atsiranda ant išorinių lytinių organų (vulvos), makšties sienelių, srityje tarp išorinių lytinių organų ir išeinamosios angos, aplink išeinamąją angą, gimdos kaklelyje, aplink šlaplę.

Neretai karpos gali būti itin mažos ir plika akimi neįžiūrimos.


Atsiradusios karpos atrodo kaip nedideli spuogeliai, kurie yra kūno spalvos, galimas pilkšvas patinimas aplink karpas. Jei atsiranda kelios karpos viena šalia kitos, jos gali būti panašios į kalafiorą. Karpų srityse galimas niežulys, o lytinių santykiu metu – kraujavimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *