Nėščiųjų lytinių organų infekcijos – tai infekcijos, dažniausiai atsirandančios nėštumo metu dėl tam tikrų hormoninių ir kitų specifinių organizmo pokyčių.
Dažniausiai pasitaikančios lytinių organų srities infekcijos esant neštumui:
– bakterinė vaginozė;
– grybelinės kilmės infekcija (kandidozė);
– trichomonozė ir B grupės streptokoko infekcija.
„Niežėjimas, perštėjimas, aitrus nemalonus kvapas – pirmieji ženklai, rodantys, kad kažkas yra negerai. Pasak įvairių šaltinių, su bakterine vaginoze bent kartą gyvenime susiduria iki 50 % moterų.“ Plačiau skaitykite čia: |
Infekcijų išsivystymo priežastys
Bakterinė vaginozė. Išsivysto, kai makštyje sutrinka gerųjų (laktobacilų) ir blogųjų bakterijų pusiausvyra ir įsivyrauja. Pastebėta, kad ja dažniau serga moterys, dažnai keičiančios lytinius partnerius.
Grybelinės kilmės infekcija (kandidozė). Ją sukelia baltasis grybelis (lot. Candida Albicans). Šis grybelis įprastai randamas ir sveikų moterų organizme, tačiau nesukelia jokių požymių. Simptomai atsiranda, kai jis pradeda nevaldomai daugintis. Nėštumo metu tam sąlygos palankios dėl nusilpusio imuniteto ir padidėjusio gliukozės kiekio organizme.
Trichomonozė – tai lytiškai plintanti liga, kurią sukelia pirmuonis Trichomonas vaginalis.
B grupės Streptokoko infekcija. Manoma, kad apie 25 % sveikų moterų turi šią bakteriją (virškinamajame trakte, šlapimo takuose, vaginoje), tačiau nėra tiksliai žinoma, kodėl vieniems žmonėms streptokokas sukelia rimtesnes infekcijas, o kitiems – jokių simptomų.