Oligomenorėja – tai labai negausios arba labai retos menstruacijos. Normalus menstruacinis ciklas trunka 21-35 dienas. Žinoma, kartais galimi šio ciklo svyravimai, tačiau moteriai, kurios mėnesinių ciklas visuomet trunka daugiau kaip 35 dienas, turėtų būti diagnozuojama oligomenorėja. Jeigu be menstruacijų praeina daugiau kaip 90 dienų, diagnozė keičiama į amenorėjos (menstruacijų nebuvimo).
Oligomenorėją gali sukelti labai daug įvairių priežasčių. Daliai moterų negausios ar retos mėnesinės yra normalus reiškinys ir nerodo jokio sutrikimo. Šiai grupei galėtume priskirti paaugles mergaites, kurių menstruacinis ciklas dar nesusireguliavęs ir kartais trunka ilgiau, kaip 35 dienas. Tokie ciklai būdingi ir į menopauzę žengiančioms moterims, kurioms menstruacijos greitai visai išnyks. Tačiau dažniausiai oligomenorėja būna geriamųjų hormoninių kontraceptini tablečių pašalinis poveikis. Moterys dažniausiai serga labai negausiomis ar retomis mėnesinėmis, o kartais jos visai išnyksta.
Policistinių kiaušidžių sindromas – taip pat galima labai retų menstruacijų priežastis. Jo metu kiaušidėse atsiranda daug cistų, ir sutrinka lytinių hormonų balansas. Kiek retesnės oligomenorėjos priežastys gali būti: cukrinis diabetas, skydliaukės funkcijos sutrikimai, hormono prolaktinio kiekio kraujyje padidėjimas, kai kurių vaistų (pavyzdžiui, antipsichotinių ar antiepileptinių) vartojimas. Merginos, kurios labai intensyviai sportuoja arba serga valgymo sutrikimais (pavyzdžiui, nervine anoreksija ar bulimija), turi didesnę oligomenroėjos išsivystymo riziką.