Onichomikozė (Nagų grybelis)

+3
+3 -0

Onichomikozė – grybelinė kojų arba rankų nagų infekcija, apimanti vieną arba daugiau nagų. Nagų grybelis nėra pavojingas gyvybei, tačiau gali sukelti skausmą, diskomfortą, psichologinių ir emocinių problemų.

Onichomikozę sukelia grybeliai, kurie priklauso dermatophytes grybelių grupei. Pelėsiniai grybeliai ir mieliagrybiai taip pat kartais sukelia onichomikozę.

Grybeliai – tai mikroskopiniai organizmai, kuriems paprastai nereikia saulės šviesos, kad galėtų veistis. Grybeliai mėgsta gyventi šiltoje ir drėgnoje aplinkoje – baseinuose, dušuose. Į žmogaus organizmą patenka pro mažus odos pažeidimus arba pro tarpelį tarp nago ir nago guolio.

Liga paprastai atsiranda, kai grybelis patenka pro odą ir jam sukuriama palanki aplinka, t. y. kojos ar rankos dažnai būna drėgnos, laikomos šiltai.

Nagų grybelis dažniau pasireiškia ant kojų nagų. Taip yra todėl, kad kojos dažniausiai būna tamsioje, šiltoje, drėgnoje aplinkoje – dėvima avalynė. Tai sudaro grybeliui puikias sąlygas daugintis. Taip pat kojų pirštų kraujotaka prastesnė nei rankų pirštų, todėl imuninės ląstelės ten patenka prasčiau ir neapgina organizmo nuo grybelinės infekcijos.

Onichomikozė (Nagų grybelis). Simptomai

Grybelinė nagų infekcija paprastai nesukelia jokių fizinių skundų. Pacientai į gydytoją kreipiasi dėl prastos nagų kosmetinės išvaizdos.

Nagai sustorėja, pasidaro trapūs, trupa. Pakinta nago forma, jis gali pasidayti blyškus, praranda spindesį. Nagas gali net pajuoduoti.

Retesniais ligos atvejais nagas kartais netgi atšoka nuo savo guolio – tai vadinama onicholize. Taip pat gali atsirasti skausmas pirštų galuose, nuo jų sklisti nemalonus kvapas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *