Osteochondrozė

+12
+19 -7

Osteochondrozė – degeneracinė stuburo tarpslankstelinių diskų liga, pasireiškianti skausmu ir šių tarpslankstelinių sąnarių sustingimu.

Normaliai tarpslanksteliniai diskai yra kremzliniai apvalūs dariniai; tam tikro elastingumo, konsistencijos ir aukščio. Tokie jie užtikrina normalų stuburo judėjimą. Sergant osteochondroze, šie diskai ima susidėvėti, jų elastingumas mažėja, o tarpslanksteliniai tarpai siaurėja. Pamažu šie tarpai susiaurėja tiek jog slanksteliai ima liestis, jų paviršiai trinasi vienas į kitą. Tai sukelia atsakomąją reakciją slankstelių kūnuose. Prasideda uždegiminiai pokyčiai, formuojasi kaulinės išaugos – osteofitai. Žmogui pradeda skaudėti nugarą, stuburas tampa sustingęs, mažiau judrus.

Nėra aišku, kas tiksliai sukelia osteochondrozę, tačiau pastebėta, jog ji dažnesnė vyresnio amžiaus žmonėms, nutukusiems asmenims, moterims, nejudriems žmonėms, taip pat žmonėms, turintiems paveldėtą polinkį į šią ligą, turėjusiems stuburo traumų ar mikrotraumų, sergantiems įgimtomis sąnarių ar kremzlių ligomis.

Osteochondrozė. Simptomai

Osteochondrozė pasireiškia kurios nors nugaros dalies skausmu: kaklo, krūtinės ar juosmens. Šis skausmas gali būti lokalizuotas nugaroje arba plisti į koją ar ranką. Jis gali būti silpnas, maudžiantis, arba stiprus, kartais nepakeliamas. Paprastai jį gana sunku malšinti vaistais ar kitomis priemonėmis. Simptomai gali pasireikšti tiek ramybės, tiek ir fizinio krūvio metu. Šiam skausmui būdingas sustiprėjimas fizinio krūvio metu ar po jo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *