Otitas (Išorinės ausies uždegimas)

0
+6 -6

Otitas – tai išorinio ausies kanalo, kuris tęsiasi nuo ausies būgnelio iki ausies išorės, uždegimas.

Dažna otito priežastis – po plaukiojimo ausyje užsilikęs vanduo, dėl kurio joje susidaro drėgna terpė, puikiai tinkama veistis bakterijoms (todėl otitas dar dažnai vadinamas „plaukiko ausimi“).

Pirštų, vatos ir kitų svetimkūnių kaišiojimas į ausį taip pat gali pažeisti natūralų apsauginį ausies barjerą ir sukelti otitą.

Dažniausiai otitą sukelia bakterijos (Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, Proteus grupės bakterijos), kiek rečiau virusai ar grybeliai (Aspergillus, Candida).

Rizikos faktoriai

Ši liga būdingesnė plaukikams. Didesnė rizika susirgti besimaudantiems nešvariuose vandens telkiniuose (pavyzdžiui, ežeruose), taip pat tiems, kurių ausies kanalas siauras. Dažnas ir neatsargus ausies valymas krapštukais, ausinių kišimas į ausis taip pat gali būti predisponuojantys veiksniai.

Otitas (Išorinės ausies uždegimas). Simptomai

Simptomai, būdingi išorinės ausies uždegimui:

- niežėjimas ausies kanale;
- ausies ertmės paraudimas;
- skaidrios, vandeningos išskyros iš ausies;
- diskomfortas judint ausį (pvz., tempiant ausies spenelį);
- ausies užgulimas.

Ligai progresuojant niežėjimas stiprėja, gali atsirasti smarkus ausies skausmas, intensyvesnis ausies raudonumas ir didesnis išskyrų kiekis (jos gali būti pūlingos, gelsvos ar žalsvos spalvos), varginti „pilnumo“ jausmas ausyse. Taip pat gali susilpnėti ar išnykti klausa.

Otitui dar stipriau progresavus pakyla temperatūra, gali padidėti regioniniai limfmazgiai, ausis gali sutinti, sekretas visiškai užkimšti ausies kanalą, smarkus skausmas gali plisti iš ausies į veidą, kaklą ar vieną galvos pusę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *