Perimenopauzė – tai laikotarpis, kada moters organizme pradeda vykti įvairūs pokyčiai, kurių rezultatas yra menopauzė. Kitaip sakant, tai natūralus su hormonų pokyčiais organizme susijęs procesas, kurio metu moteris iš vaisingos virsta nevaisinga.
Perimenopauzė skirtingoms moterims prasideda skirtingu metu. Kai kurios pastebi pirmuosius jos požymius, pavyzdžiui, menstruacijų nereguliarumą, sulaukusios 40, o kitos – dar tik įžengusios į ketvirtąją dešimtį. Dažniausiai ji trunka 2-10 metų ir vyksta moteriai esant tarp 45 ir 55 metų amžiaus. Perimenopauzės metu moteriškųjų hormonų estrogeno ir progesterono koncentracijos kraujyje gali stipriai kisti, menstruacinis ciklas būna tai ilgas, tai trumpas, kai kurių ciklų metu nebeįvyksta ovuliacija.
Galimi ir kiti fiziniai simptomai, kurių gydymas žymiai pagerina moters savijautą. Perimenopauzė, kaip ir menopauzė, – normalus periodas kiekvienos moters gyvenime. Visgi kartais šis procesas kai kurioms moterims prasideda kiek anksčiau nei kitoms. Manoma, kad perimenopauzę galėtų paankstinti: rūkymas, šeiminė ankstyvos menopauzės istorija, priešvėžinis gydymas, gimdos pašalinimas (histerektomija).