8.Plempti vandenį
Išbandykite
Dietologai rekomenduoja visą dieną vartoti skysčius. „Labai dažnai alkį supainiojame su vandens trūkumu, – sako A. Shapiro. – Laikantis dietos svarbu užtikrinti tinkamą organizmo hidrataciją, nes tik tada galėsite suprasti, kai esate tikrai alkani.“
„Vandens įmanoma ir padauginti, bet tai pasitaiko nedažnai“, – pažymi dietologė Joy Dubost, Amerikos dietetikų asociacijos atstovė. Ypač gausus vandens kiekis gali sukelti gyvybei pavojingą būklę – hiponatremiją (jos požymiai – svaigulys, galvos skausmas, sutrikimas).
Medicinos institutas moterims rekomenduoja per dieną išgerti 2,7 litro, vyrams – 3,7 litro vandens (maždaug 11 ir 15 stiklinių vandens per dieną).
9.Nuolat vartoti kofeiną
Viską darykite teisingai
Kofeinas gali apmalšinti apetitą ir pasižymi diuretiniu poveikiu, bet nėra įrodymų, jog jis iš tikrųjų ir ilgam padeda atsikratyti svorio.
Kofeinas yra termogeninė medžiaga. Tai reiškia, kad jis paskatina kūną deginti kalorijas gaminant šilumą. Vis dėlto to nepakanka, kad svoris mažėtų.
Prieš treniruotę kofeinas gali pakelti energijos lygį. Tačiau per dideli jo kiekiai yra žalingi. „Jis stimuliuoja centrinę nervų sistemą, o tai gali paspartinti širdies ritmą ir padidinti kraujo spaudimą“, – primena J. Dubost. Per dieną suvartokite ne daugiau kaip 250 miligramų kofeino.
10.Skanauti greipfrutus
Viską atlikite tinkamai
Greipfrutai – nekaloringi, ląstelienos gausūs vaisiai. Tyrimai rodo, kad saikingai vartojant greipfrutus nutukusiems pacientams pavyko lengviau atsikratyti svorio.
Bet dietos planai, siūlantys gausiai vartoti vieną produktą, „stebuklingai“ deginantį riebalus, paprastai ypač riboja kalorijų skaičių. Šiuo principu grįsta ir greipfrutų dieta. Būtent mažas kalorijų kiekis lemia svorio kritimą.
Mitybą ketinate papildyti greipfrutais? Viskas su saiku. Šiais maistingais vaisiais reikia mėgautis, nevalgykite jų per daug ir per greitai. A. Shapiro įspėja: „Jeigu nekeisite gyvenimo būdo, nesitikėkite, kad kasdien suvalgydami po greipfrutą atsikratysite dešimties kilogramų.“
11.Išbandyti laisvinamuosius
Neverta
Ar saugu gerti laisvinamuosius, kad išvalytumėte organizme susikaupusias atliekas ir vandenį, o pilvukas taptų plokščias? Jokiu būdu.
„Tikrai neteksite būtinų maisto medžiagų, kils dehidratacijos pavojus. Be to, galite tapti priklausomi nuo laisvinamųjų, – įspėja J. Dubost. – Jūsų organizmas neprisitaikęs vartoti laisvinamuosius.“
Geresnė idėja – vartoti daugiau ląstelienos ir skysčių, pvz., vandens. Organizmas išsivalys natūraliai.
12.Mažinti porcijas
Išbandykite
Griežtai ribokite porcijas.
„Restoranuose patiekiamos skirtingos maisto porcijos. Savo klientams patariu lėkštėje palikti pusę ar ketvirtį maisto, – sako A. Shapiro. – Pusė gali būti ir per daug. Tarkim, lėkštėje patiektas gabalėlis žuvies – valgykite, kol pasisotinsite.“
A. Shapiro teigimu, ši gudrybė puikiai tinka, kai laikantis dietos norisi pasilepinti kartu nenukrypstant nuo mitybos plano.
13.Kramtyti becukrę gumą
Išbandykite
Nuolat kramtyti ir atsikratyti svorio? Skamba paradoksaliai. Paslaptis – negalima nuryti!
Tyrimai atskleidė, kad po pietų 45 minutes pakramčius gumą sumažės apetitas ir susilpnės noras piktnaudžiauti sūriais ar saldžiais užkandžiais.
Dr. N. D. Muth teigimu, kramtant gumą sudeginama labai mažai kalorijų, tačiau „tai darant mažiau kamuos noras į burną įsidėti tikro maisto.“