5 paprastos taisyklės, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų

Rugsėjo 06, 2018
+2
+2 -0

Mėgstate savo darbus nukelti rytojui? Vis kartojate, kad pradėsite sportuoti nuo pirmadienio, nuo kito mėnesio ar nuo naujų metų? Dalinate pažadus ne tik sau, bet ir kitiems, tačiau niekada jų neišpildote? Jaučiatės taip, tarsi gyvenimą švaistytumėte veltui? Galbūt perskaitę šį apibūdinimą atpažįstate save? Tikriausiai turite daug siekių, bet Jums trūksta disciplinos. Verta žinoti penkias paprastas taisykles, kaip nesunkiai pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Tikėkite. Pirmiausiai būtina tikėti savimi. Jeigu nuolat sau kartosite, kad negalite ar nemokate, tai taip ir bus. Tikėjimo galia turi didelę reikšmę. Atsikelkite kiekvieną rytą ir kartokite sau, kad galite. Kiekvieno ryto ritualų metu (pavyzdžiui, maudantis duše, bėgiojant, darant lengvą mankštą, geriant kavos puodelį visiškoje tyloje) kurkite tik teigiamas mintis ir tikėkite savo užsibrėžtais tikslais. Tikėjimas yra pirmoji ir pati svarbiausia taisyklė, norint pasiekti tai, apie ką svajojate.

Užsirašykite. Tyrimais įrodyta, kad tikslų užsirašymas turi didelę svarbą. Galite užsirašyti ne tik tikslus, bet ir veiksmų planą – taip turėsite žingsnis po žingsnio aprašytus uždavinius, kurie padės laikytis disciplinos. Kompanijos, kurioms rūpi ne tik įmonės, bet ir asmeniniai darbuotojų rezultatai, skatina juos susikurti darbų ir tobulėjimo planus. Procentinis išsikeltų tikslų įvykdymas parodo asmens, kaip darbuotojo, efektyvumą, o progresas, pastebimas siekiant asmeninio tobulėjimo, padeda tobulėti darbuotojui, kaip asmenybei, pavyzdžiui, gali būti išsikeliami tokie tobulėjimo tikslai: išmokti dirbti nauja programa, patobulinti užsienio kalbą, išmokti derybų meno ar žmogiškųjų išteklių paslapčių. Tikslų užrašymas ant popieriaus – tai deklaracija, kad Jūs rimtai nusiteikę jų pasiekti.

Mokykitės iš kitų. Būtinai turėkite pavyzdį, kuriuo norėtumėte sekti.  Šiomis dienomis gausu žmonių, kurie užsiima lavinimu, ugdymu, veda mokymus, skirtus asmeniniam tobulėjimui. Knygynuose ar bibliotekose nesunkiai rasite knygų su patarimais, kaip elgtis norint pasiekti daugiau. Išbandykite kelias, išsirinkite sau tinkamiausią. Efektyvus laiko išnaudojimas galėtų būti audio knygos klausymas važiuojant automobiliu į darbą ir iš darbo – verta paklausyti, kaip tam tikras savimi tikintis asmuo pasiekė tiek daug. Internetas pilnas įvairios motyvacinės video medžiagos, tereikia paieškoti ir nustebsite, kiek daug egzistuoja įvairių pasirinkimo galimybių. Pamėginkite – geras pavyzdys dažnai užkrečia.

Sekite progresą. Tam, kad sėkmingai pasiektumėte savo kelionės tikslą (šiuo atveju kelionės į trokštamus tikslus), turite sustoti tarpinėse stotelėse ir apžvelgti jau nueitą kelią. Būtent dėl to ir naudinga užsirašyti veiksmų planą – galite jį peržiūrėti ir pasižymėti, ką jau įvykdėte. Patikėkite – jausmas išbraukti ar kaip nors kitaip pasižymėti pasiektus tarpinius uždavinius yra neapsakomai geras. Jeigu laikysitės savo išsikeltų uždavinių, ilgainiui pajusite, kaip malonu stebėti įsibėgėjantį procesą. Jeigu pajutote, kad išsikeltą tikslą Jums įvykdyti bus per sunku, galite šiek tiek nuleisti kartelę, kad jį įvykdyti būtų realu. Tačiau darykite tai išimtiniais atvejais, tegul tai netampa taisyklė, nes galite nustoti stengtis. Jeigu matote, kad sekasi tikrai puikiai, galite sutrumpinti suplanuotiems veiksmams skirtą laiką – galbūt įgausite pagreitį ir pasieksite dar daugiau, nei tikėjotės.

„Patikėkite – jausmas išbraukti ar kaip nors kitaip pasižymėti pasiektus tarpinius uždavinius yra neapsakomai geras."

Džiaukitės rezultatais, bet neužmikite ant laurų. Atšvęskite kiekvieną įveiktą  etapą. Pagyrimo žodis sau yra labai svarbus. Galite pasilepinti tuo, kas Jums teikia malonumo, kad ir įsigyti dar vieną knygą, apie kurią svajojote ar nueiti į kavinę, kurioje nebuvote. Tik nesustokite viduryje kelio nepasiekę galutinio tikslo. Nuolat drąsinkite save, pasidžiaukite sėkme, bet nepamirškite savo didžiausių norų. Vos tik pasieksite savo užsibrėžtą tikslą, padėkokite sau ir savo bendražygiams, kurie padėjo tai padaryti ir kaip atsidėkojimą už sėkmę sugalvokite, ko norėtumėte toliau. Taip nesustosite tobulėti ir pildyti savo svajones bei jausitės gyvesnis, nei bet kada!

Kiekvienas gyvenime atliekame daug skirtingų socialinių vaidmenų: šeimos nario, kaimyno, darbuotojo, mylimojo, draugo, buvusio bendraklasio, paciento, pirkėjo ir t. t. Šie vaidmenys nuolat persipina ir varžosi vienas su kitu. Tad norint produktyviai atlikti tam tikrą darbą, reikia pasistengi nustoti kaitalioti vaidmenis ir susikaupti.

Plačiau:

10 efektyvių patarimų, kaip susikaupti darbui
+2
+2 -0
  • Darbo planavimas
  • Gyvenimo filosofija
  • Psichologija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *