7 priežastys, kodėl verta skaityti knygas

Rugpjūčio 13, 2019 | Rūtelė Foktienė
+4
+4 -0

Daugumoje šeimų vaikams nuo pat vaikystės kartojama, kad knygas skaityti reikia. Retas pasako, kodėl tai daryti naudinga. Ir vaikai, ir suaugusieji turėtų žinoti ne vieną knygų skaitymo teikiamą naudą. Pateiksime 7 priežastis, kodėl iš tikrųjų verta skaityti knygas ir dažniau pasinerti į stebuklingą jų skleidžiamą šviesą. Tikimės, kad Jūs žinote dar ne vieną puikią priežastį, paskatinančią į rankas paimti puikią knygą ir mėgautis tuo, kas jose parašyta. 


  • Knygos padeda naudingai praleisti laisvalaikį. Tie, kurie iš tiesų mėgaujasi skaitymu, teigia, kad pats maloniausias laisvalaikis yra poilsis ant patogios sofos kartu su mėgstama knyga. Ką jau kalbėti apie knygą rankoje, gulint prie jūros ar gurkšnojant  kvapnią žolelių arbatą saulėtoje terasoje. Tai ypač naudinga fizinį darbą dirbantiems asmenims, nes sakoma, kad poilsio rūšis turi „kompensuoti“ darbo rūšį. Pavyzdžiui, jei dirbamas protinis darbas, tokiems žmonėms reikėtų ilsėtis slidinėjant, daug plaukiojant ar kopiant į kalnus.Taigi kodėl pirmiausia nepaieškojus knygų apie tai?
  • Knygos lavina vaizduotę. Mažai kas tai gali padaryti geriau už knygas. Neabejojama, kad 10 asmenų, skaitydami tą pačią knygą, vietas ir veikėjus įsivaizduoja visiškai skirtingai. Visai nesunku mintimis nukeliauti į tolimiausią pasaulio šalį ar įsivaizduoti gūdžiausius viduramžius bei jų personažus. Ir tai yra tiesiog nuostabu!
  • Knygos gerina raštingumą. Tie žmonės, kurie jau nuo vaikystės mėgsta skaityti knygas, paprastai rašo daug taisyklingiau, o jų rašymo stilius daug tobulesnis nei tų, kurie knygų niekada neskaitė. Ypatingai svarbų vaidmenį čia vaidina regimoji atmintis – perskaičius daug knygų ar kitokių tekstų lengviau įsivaizduoti, kaip rašomas tam tikras sudėtingesnės rašybos žodis. Galima pasidžiaugti, kad knygas pradėti skaityti niekada ne per vėlu. 
"Knygos formuoja pasaulio suvokimą ir pačią asmenybę..."
  • Knygos padeda „pagreitinti“ laiką. Naudinga rankinėje ar kuprinėje visada turėti nedidelę knygą ir išnaudoti jos teikiamas galimybes laukiant prie gydytojo kabineto ar netgi ilgoje parduotuvės eilėje. Skaitantys žmonės atrodo žavingai, be to, jie nuolat tobulėja. Vairuojant skaityti tikrai nepatariama – tuomet galima drąsiai rinktis spausdintų knygų alternatyvą, tai yra, audioknygas. Knygų įrašų rinkoje vis daugėja, nes pastebimas augantis poreikis dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo.
  • Knygos padeda tobulėti. Net ir skaitant, atrodo, nieko neišsiskiriantį romaną, galima daug sužinoti. Pavyzdžiui, jei veiksmas vyksta Paryžiuje, paprastai paminima ne viena populiari architektūros įžymybė ar aprašomi prancūzų kultūros išskirtinumai (gyvenimo būdas, mitybos pomėgiai, vaikų auginimo stilius). Skaitant knygas neabejotinai didėja žinių bagažas. Kiekvienam laisvė rinktis, apie ką jis nori sužinoti daugiau, nes knygų asortimentas toks milžiniškas, kad mėgstamiausią kūrinį tikrai atras kiekvienas. Verta knygas skaityti ir užsienio kalbomis – apie naudą kalbėti net nebūtina. Įdomus, bet nestebinantis faktas – daug knygų skaito didžioji dalis sėkmingų pasaulio lyderių.
  • Knygos padeda rasti naujų pažinčių. Lankymasis bibliotekoje, knygyne, knygų mugėse bei mainymasis patinkančiomis knygomis dažnai sukuria naujų draugysčių, o kartais net ir meilės ryšių. Visame pasaulyje plinta su knygų mainymusi ir dalinimusi susijusios iniciatyvos, populiarėja skaitytų knygų mugės ir knygynai bei gatvės knygynėliai. Buvo bijoma dėl spausdintų knygų išnykimo, tačiau, atrodo, jų populiarumas nemažėja.
  • Knygos padeda atrasti save. Jau nuo pat mažens skaitomos knygos moko atskirti gėrį ir blogį, pasakoja apie pasirinkimo galimybes ir tų pasirinkimų pasekmes. Knygos formuoja pasaulio suvokimą ir pačią asmenybę, padeda jai lengviau suprasti, kokie dalykai domina labiausiai. Tad skaityti tikrai verta. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Bloga nuotaika linkusi greitai pasėti sėklą mumyse ir išvešėti į didelį, galingą ir sunkiai išraunamą medį. Kartais slogumas visiškai nepastebimai tampa mūsų gyvenimo būdu. Nors sakoma, kad be liūdesio nežinotume, kas yra džiaugsmas, tačiau jokiais būdais negalime leisti šiam liūdesiui užsitęsti. Pati svarbiausia laimės sąlyga yra gyvenimu džiaugtis čia ir dabar, todėl pateiksime 5 paprastus būdus, kaip galime tai daryti kiekvieną dieną. Nuolat skatinkime geros nuotaikos gyslelę savyje ir į klausimą „kokia šiandien diena?“ visada galėsime nuoširdžiai atsakyti, kad tai yra mūsų mėgstamiausia diena (lygiai taip, kaip visiškai be jokių sąlygų į šį klausimą atsako gana populiarus filosofas)!

Plačiau:

5 idėjos, padedančios sunaikinti blogos nuotaikos šaknis
+4
+4 -0
  • Gyvenimo filosofija
  • Psichologija
  • Saviugda

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *