Alicija Eiliakas: „Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas“

Vasario 26, 2014 | Viktorija Dačinskaitė
+18
+18 -0
3

Pirmą kartą psichologijos studiją „Menas būti“, įsikūrusią Užupyje, nevietiniams rasti nelengva. Juolab kad jau tamsu. „Maudynės Gonge“ (taip vadinasi garso terapijos sesija) prasidės septintą, tačiau ateiti jos įkūrėja psichologė-psichoterapeutė Alicija Eiliakas paprašo anksčiau. Septintą rakiname duris, kad niekas netrukdytų“, – sako ji, kai kalbamės telefonu. 

Ateinu viena iš pirmųjų. Studijoje dega žvakės ir groja švelni muzika. Tvyro visiška ramybė. Po truputį renkasi žmonės. Iš to, kaip džiugiai jie sveikinasi su studijos šeimininke, suprantu, kad lankosi čia ne pirmą kartą. Kol smalsiai apžiūrinėju gongus ir bandau atspėti paruoštų instrumentų pavadinimus, Alicija visus kviečia arbatos. Virtuvėje puodeliais tarškina jos vyras Ričardas. Šiandien terapijos seansą jie ves kartu. 

Kai visi dalyviai sugula ant grindų patiestų kilimėlių ir šiltai apsikloja, Alicija išjungia muziką ir paprašo užsimerkti. Tam, kad galėtume pasikalbėti apie garso terapiją, su Alicija sutariame susitikti kitą dieną. Po „Maudynių Gonge“ metu patirtų neįprastų pojūčių būtų sunku bendrauti. 

Šiandien dar kartą lankausi jūsų studijoje. Po seanso, kuriame dalyvavau, garso terapija man pasirodė su niekuo nepalyginamas dalykas. Kaip ją atradote? 

Dabar suvokiu, kad viskas tiesiog savo laiku ir ateina. Iki tol užsiėmiau įvairiom meno terapijos sritim: dailės, pasakų, dramos, mandalų terapija. Po to į mano gyvenimą atėjo garso terapeutas Tomas Čartoryskis, organizavome pirmąjį gongų terapijos seansą Baltijos šalyse. Tada ir įsmylėjau gongus. 

Turbūt daugelis turi tam tikrą išankstinį įsivaizdavimą, kas yra garso terapija. Tačiau po dalyvavimo vienoje iš jų, vis dėlto turiu paklausti, kas tai yra? Kuo ji skiriasi nuo kitų terapijos rūšių? 

Gongų terapijaGarso terapiją galima priskirti prie meno terapijos metodų. Garsas švelniai apeina psichikos gynybinius mechanizmus ir iškelia į paviršių pasąmonėje užbluokuotus jausmus ir patyrimus. Garso sesijos dalyvis gali juos išgyventi ir išjausti netraumuodamas savęs iš naujo (jam nebūtina prisiminti skausmingas traumas) ir paleisti šią sustingusią energiją. 

Garsas taip pat veikia mūsų fizinį kūną švelniai jį masažuodamas, atpalaiduodamas. Garso terapijos metu dalyviai tarsi keliauja į gilias sąmonės būsenas. Vyksta gilus atsipalaidavimas ir regeneracija, imuninė sistema veikia didesniu pajėgumu. Nupasakoti viso garso terapijos poveikio ir įtakos neužtektų dviejų dienų seminaro (šypsosi Alicija). 

Pastebėjau, kad naudojate daug muzikos instrumentų. Gongo tikrai su niekuo nesupainiosi, tačiau kokie kiti instrumentai? Kokiems garsams išgauti jie skirti? 

Naudojame „dainuojančius“ tibetietiškus ir krištolinius dubenis, dambrelius, šamanų būgną, fleitas, varpelius, kalimbą ir daugelį kitų archainių bei šiuolaikinių instrumentų, kurie skleidžia Visatos ir gamtos garsus. 

Terapijos metu viena garso banga užkloja kitą, tarp jų pradeda atsirasti kiti, netikėti garsai. Žmogus jaučiasi tarsi garso kokone ir, kai nurimsta jo protas, pradeda girdėti garsus tarp garsų, – taip vadinamą sferų muziką. Kadangi žmogus linkęs viską vertinti ir priimti asociatyviai, kiekvienas girdi kažką skirtingo ir unikalaus. 

Terapija vadinasi „Maudynės Gonge“, reikia suprasti, kad gongui teikiama daugiausiai reikšmės? Kuo jis ypatingas, kokia jo istorija? 

Pačiu pirmuoju gongu turbūt galima būtų vadinti akmenį, kurį daužė mūsų protėviai. Dabartinio gongo atitikmuo atsirado maždaug prieš 6 tūkst. metų Mesopotamijoje (Vidurio Rytai). Pasakojama, kad į juos senovės išminčiai įlydydavo nukritusių meteoritų dalis. 

Gongai skirstomi į planetų ir simfoninius. Pavyzdžiui, planetų gongai rezonuoja su kosmoso ciklais. Jie nukaldinti taip, kad skleistų tam tikros planetos vibraciją. Tarkim, Žemės gongo pagrindinis tonas yra toks, kaip mūsų širdies energetinio centro. 

Gongo skambėjimas – tai holistinis rezonansas. Negali nustatyti, iš kur jis sklinda, garsas yra aplink tave. Ne tik girdi garsą, bet ir jauti jo vibraciją. Visi kūnai vibruoja, mes taip pat turime savo dažnį. Gongas padeda mums susiderinti su Visata, kurios dalis esame. 

Tikėta, kad gongo garsas padeda išsaugoti odos jaunystę ir leidžia atsikratyti mirties baimės. Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas.

1 2
+18
+18 -0
3
  • Saviugda
  • Meditacija
  • Garso terapija
  • Meno terapija
  • Psichologai
  • Migrena
  • Psichosocialiniai sutrikimai
  • Psichologija

Susiję straipsniai

  • Įdomus ir gerai nuteikiantis straipsnis. Puikiai tinka pietų pertraukos metu:)
    Pirmą kartą išgirdau apie tokią terapijos formą. Smalsu būtų apsilankytii. Viliojančiai skamba.
    Įdomu būtų sužinoti ir tokio užsiėmimo kainą?

  • Kartą jau teko lankytis ir likau maloniai nustebinta. rekomenduočiau kiekvienam nueiti ir pačiam pabandyti, nes kiekvienam skirtingas poveikis. Taip pat turiu problemų su sveikata, o tai alternatyvus būdas atsipalaiduoti po darbo ir gal net ligas nuvyti… tikiuosi teks kada apsilankyti ir dar kartą 🙂

  • Apie garsų terapiją esu ne kartą girdėjusi, kaip apie vieną sėkmingesnių terapijos formų, plačiai taikomą daugelyje šalių. Manau, kad tai gali būti puiki alternatyvą tradicinėje medicinoje taikomoms priemonėms. Smagu, jog apie tai parašėt.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *