Ar angina išgydoma be antibiotikų? Natūralūs gydymo būdai

Balandžio 08, 2015 | Eglė Rubinaitė
+50
+66 -16
4

Gerklės skausmas kartais išduoda ne paprastą peršalimą, o kur kas rimtesnę ligą – ūminį tonzilitą. Kitaip ši liga dar vadinama angina. Negydomas ūmus infekcinis susirgimas gali komplikuotis reumatu, inkstų uždegimu ar kitomis sunkiomis būklėmis. Gydytojai anginos gydymui gali pasiūlyti įvairių medikamentų, antibiotikų, o kartais net rekomenduoti anginos operaciją. Tačiau visuomet verta išbandyti ir natūralius gydymo būdus, kurie neretai būna veiksmingi. 

Nuo anginos tipo (angina gali būti katarinė, folikulinė, lakūninė) priklauso jos požymiai. Kuo sunkesnė ligos forma, tuo požymiai intensyvesni, jų daugiau. 

Anginos simptomai: 

  • gerklės skausmas, perštėjimas;
  • sunkumas ir skausmas ryjant;
  • pakilusi kūno temperatūra;
  • bendras kūno silpnumas;
  • akimi matomos padidėjusios tonzilės;
  • ant tonzilių matomi paraudimai, balti maži pūliniai arba itin didelės pūlingos plėvės;
  • limfmazgių padidėjimas kakle, pasmakrėje, kartais – pažastyse, kirkšnyse. 

Šią ligą dažniausiai sukelia streptokoko bakterijos, kurioms itin palanku apsigyventi gerklės tonzilėse. Gydytojas paprastai nustato mikrobų rūšį, kuri sukėlė ligą, ir skiria vaistus nuo anginos – atitinkamus antibiotikus. Jeigu ūminė angina pereina į lėtinę (nepasveikstama labai ilgai arba angina nuolat pasikartoja), reikalinga anginos operacija, kurios metu šalinamos gerklės tonzilės. 

Anginos gydymas natūraliomis priemonėmis 

Natūralus anginos gydymas: pienas su česnaku, druskos tirpalas etc.

Vos tik susirgus angina, gali padėti natūralūs gydymo būdai. Jeigu gydymas namuose nepasiteisina, būtina kreiptis į medikus. Vis dėlto net ir gydytojai dažnai rekomenduoja ūminės anginos gydymui taikyti kai kuriuos liaudies medicinos metodus. Štai keletas anginos gydymo būdų, kuriuos galite išbandyti namuose. 

Pienas su česnaku. Atrodo, nesuderinama, tačiau veiksminga. Susmulkinkite tris skilteles česnako ir virkite jį stiklinėje pieno. Tokį gėrimą gurkšnokite visą dieną – tik šiukštu ne šaltą, o visada pašildytą. Tiesa, toks anginos gydymo būdas pasirodys ne tik įdomus, bet kai kam – netgi skanus. Pienas su česnaku gali priminti egzotišką indišką virtuvę, galinčią pasigirti skirtingomis arbatų rūšimis, dažnai verdamomis su pienu ir aštriais prieskoniais. 

Druskos tirpalas. Tai populiarus naminis anginos ar bet kurio kito gerklės skausmo gydymo būdas. Šiltas druskos prisodrintas vanduo turėtų būti naudojamas dažnam gerklės skalavimui. 

Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas ir jogos pratimai

„Gerti būtina ryte, prieš pusryčius, esant tuščiam skrandžiui. Tiems, kurie siekia geriausių rezultatų, jogos mokytojai siūlo atlikti keletą paprastų pratimų, kurie padės geriau pasklisti druskos tirpalui po žarnyną.“ 

Sužinokite druskos tirpalo receptą:
Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas ir jogos pratimai »

Liepžiedžiai. Šios vaistažolės naudojamos tiek gerklės skalavimo skysčiui, tiek geriamai arbatai gaminti. Paprastai gurkšnojamas labiau praskiestas skystis, o skalaujama didesnę koncentraciją turinčiu liepžiedžių tirpalu. Tiek vienu, tiek kitu atveju verdančiu vandeniu užplikinami liepžiedžiai, ramunėlės, kartais ir medetkos, įdedama medaus. Skalavimui naudojamas tirpalas išoriškai veikia ir gydo anginą, dezinfekuoja burnos ertmę. Geriama arbata padeda stiprinti imunitetą, mažina aukštą kūno temperatūrą. 

Spirito kompresas. Tokį kompresą reikėtų užsivynioti ant kaklo nakčiai. Marlės ar binto gabalėlis išmirkomas šiek tiek pašildytame spirite ar degtinėje, užrišamas ant kaklo, aprišamas šaliku. Ryte spiritas bus išgaravęs, o patinusios tonzilės – pastebimai sumažėjusios. 

Druskos kompresas. Jis naudojamas ne tik anginos, bet ir kitokio pobūdžio gerklės skausmui gydyti. Stiklinė sausos druskos pašildoma keptuvėje ar puode, tada sudedama ant šaliko, kuris sulankstomas taip, kad druska nebyrėtų. Šiltas šalikas vyniojamas ant kaklo. Toks kompresas akimirksniu mažina anginos skausmą, o palaikytas ilgiau mažina ir tonzilių sutinimą. Geriausia kompresą dėti vakare, prieš einant miegoti. 

Kai kurie alternatyviosios medicinos atstovai taip pat tikina, kad anginą gydo staigus šaldantis kompresas – ledo kompresas arba greitai suvalgyta šaltų ledų porcija. Tačiau tokia praktika ne visada pasiteisina, ir ledo terapija sveikatą tik dar labiau pablogina, ji komplikuojasi bronchitu ar kitomis ligomis. Tad su liaudies medicina vis dėlto reikėtų elgtis apdairiai – geriausia, jeigu kompresus ir skalavimus anginai gydyti taikysite tik prieš tai pasitarę su gydytojais. 

Linkime pasveikti!

+50
+66 -16
4
  • Aukšta temperatūra
  • Karščiavimas
  • Mažalapė liepa
  • Mažina karščiavimą
  • Kompresai
  • LOR (akių, nosies, gerklės) gydytojai
  • Druska
  • Gerklės ligos
  • Angina
  • Ūminis tonzilitas

Susiję straipsniai

  • Niekas geriau nepadės nei ledai!! Suvalgykit ledų, sekančią dieną ne nepajusit, kad buvo jus užklupus angina 🙂

  • Ledai gydo bet turi būti riebus geri grietininiai nes nuo vandeninių bus tik blogiau

  • Aš sirgau angina nuo vaikystės iki maždaug 35 metų. Temperatūra būdavo iki 40 laipsnių. Nei viena iš šių priemonių nepadėdavo, kol neatsirado rusiški purškiami vaistai Kametonas ir Ingaliptas. Taigi, galima pasveikti be antibijotikų.

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *