Neduokite katei skanėstų ir užkandžių
Norėdami padėti katei numesti svorio, pirmiausia neleiskite katei dažnai užkandžiauti, nelepinkite skanėstais, įskaitant ir pieną. Įsitikinkite, kad visi šeimos nariai žino taisykles, kurių laikotės siekdami sumažinti katės svorį. Nei vienas šeimos narys neturėtų nuolaidžiauti katei.
Jei turite keletą kačių, kurių viena neturi antsvorio, įsitikinkite, kad storoji katė nevagia maisto iš savo draugės. Tačiau neleiskite savo katei badauti – padalinkite maistą į mažesnes porcijas. Taip padėsite katei ne tik išvengti didelio alkio jausmo, bet ir kontroliuosite, ką ir kada jūsų katė valgo.
Po dviejų savaičių mitybos pokyčių patikrinkite katės sveikatos būklę ir, jei viskas gerai, tęskite dietą iki norimo rezultato. Tik atminkite, kad greitas svorio netekimas – pavojingas. Nesaugu iš karto sumažinti katės maistą daugiau nei 10–15 %, nes kyla rizika, kad katė, negaudama reikalingų mineralų ir vitaminų, susirgs kepenų ligomis.
Skatinkite katę kuo daugiau judėti!
Atminkite, kad mityba – tai tik dalis sėkmės. Gyvenimo būdas fizinei būklei yra labai svarbus. Antsvorio priežastis dažnai gali būti fizinio aktyvumo trūkumas, todėl skatinkite savo katę daugiau judėti ir sudeginti kuo daugiau kalorijų.
Būdai, padėsiantys organizuoti katės fizinę veiklą
- Žaiskite įvairius žaidimus su savo augintiniu. Taip padėsite katei ne tik numesti svorio, bet ir suteiksite jai malonumo, rodydami nuoširdų dėmesį.
- Laipiojimas ir braižymo bokštai taip pat padeda numesti svorio, todėl kuo daugiau skatinkite katę judėti, laipioti, lakstyti, šokinėti.
- Įpilkite šiek tiek maisto į specialius kamuoliukus, kuriuos katė ims gainioti, norėdama gauti maisto.
- Padėkite maisto gabalėlį laiptų viršuje, kad katė turėtų užkopti laiptais, norėdama jį gauti.
- Jei jūsų katė laikoma tik namuose, pamėginkite ją išsivesti į lauką (jei tai katei nesukels didelio streso). Katė – itin smalsi, tad norėdama atrasti naujas teritorijas daugiau judės.
Sėkmingas svorio netekimas turėtų būti lėtas ir laipsniškas ir gali trukti mėnesius, todėl būkite kantrūs, atsižvelkite į veterinaro patarimus.
Štai keletas pagrindinių katės svorio mažinimo žingsnių:
- pasitarkite su veterinaru ir apsibrėžkite, kokių rezultatų sieksite;
- ribokite maistą ir dalinkite jį į mažesnes dalis (tegul katė valgo nedideliais kiekiais 4–6 kartus per dieną);
- pasirūpinkite, kad vandens dubenėlis visuomet būtų pilnas;
- venkite duoti skanėstų (jei nepavyksta to iš karto padaryti, keletą skanėsto gabaliukų įmeskite į sausą maistą ir palaipsniui mažinkite jų kiekį);
- nesidalinkite savo maistu su katėmis (tai tukina ir gali sukelti viduriavimą);
- neleiskite katėms ragauti kitų augintinių maisto.
Startavo straipsnių skiltis, kurioje įdomiai ir išsamiai pateikiame informaciją apie augintinių priežiūrą, mitybą, ligas, veisles, dresūrą etc. Straipsnio pabaigoje rasite užkulisių filmuką: |
Nėra lengva pastebėti, kada mažasis pūkų kamuolėlis ima virsti didžiuliu, storu katinu. O dar sunkiau nuolatos kontroliuoti jo svorį. Visi puikiai žino, kad katės gudrios ir moka manipuliuoti. Taigi apsišarvuokite kantrybe, būkite tvirti ir nepalūžkite, kai į jus žvelgs dvi didelės, graudžios, maisto prašančios akys. Valgydamos mažesniais kiekiais, katės tikrai nebadaus. Rūpinkitės katės sveikata ir padėkite gyvūnui išvengti didesnių negalavimų.
Taip pat skaitykite:
Katė, nėštumas ir toksoplazmozė »
Gydytojos patarimai, kaip nesusirgti gyvūnų platinamomis ligomis »
„Sveikatos įstaigos“. Veterinarijos klinikos »
Turiu kate,ji nesterilizuota.isilakscius an tiek kad visai kuda.esti gauna sausa edala,mesyte,slapia kaciu edala,ir gan dauk ji valgo.čia pamiegojo- valgo,nuejo i kita kambari,gryzo- vel valgo.bet neikiek nepastoreja.o paimi i rankas vos ne kaulai jauciasi.noreciau kad mano kate butu siek riek riebesne:)))