Daktaras „Google“ – jis viską žino?

Balandžio 22, 2016 | L.Rimgailė
+8
+8 -0

Turiu vieną gėdingą sveikatos problemą, tai – šlapimo nelaikymas. Gėda prisipažinti artimiesiems, tačiau kuo toliau, tuo sunkiau man yra nuslėpti šią problemą. Pas gydytojus neturiu laiko kada eiti, tad randu lengvesnį būdą sužinoti apie savo problemą. Įvedu į paieškos sistemą žodžius „dažnas šlapinimasis“, „šlapimo nelaikymas moterims“ ir štai, prašom, daktaras „Google“ man randa šimtus ligų, kurios atitinka mano simptomus.

Kaip viskas prasidėjo?

Prieš metus pradėjau lankyti sporto klubą. Buvo pavasaris, tad prieš vasarą nusprendžiau intensyviai pradėti sportuoti. Sekėsi viskas puikiai, jei ne mano nuolatinis noras eiti į tualetą. Iš pradžių ignoravau, galvojau, kad normalu sporto metu eiti į tualetą tris ar keturis kartus, mat sportuodama išgerdavau apie litrą vandens. Tačiau vienas labai gėdingas įvykis pakeitė mano tokį mąstymą.

Kartą, kai su treneriu dariau pritūpimus, pajaučiau, kad mano šlapimas nevaldomai ėmė bėgti. Treneris, žinoma, pastebėjo. O aš kaip braškė išraudau ir iš karto nubėgau į tualetą. Nuo to karto neinu sportuoti. Gėda būtų pažiūrėti treneriui į akis. Liūdna, kad dėl šlapimo nelaikymo negaliu užsiimti savo mylimu sportu. Reikia spręsti šią rimtą sveikatos problemą, tik kaip?

"Reikia treniruoti ne tik rankų ar kojų raumenis, bet ir intymių vietų, mat tokie ištreniruoti raumenys labai praverčia gimdymo metu, nes sustiprėja makštis, o ir lytinio gyvenimo kokybė pagerėja."

Klausk „Google“ – gal jis padės?

Vieną vakarą rimtai pradėjau domėtis savo tokia sveikatos problema ir ėmiau ieškoti informacijos. Paieškos sistemoje įvedus savo sveikatos problemas iš karto gavau tūkstančius atsakymų bei diagnozių. Ėmiau skaityti, ką gi diagnozavo man ponas daktaras „Google“.

Pirmoji „Google“ diagnozė pagal mano nurodytus simptomus buvo šlapimo pūslės uždegimas. „Ne, negali būti“, – vis kartojau sau mintyse skaitydama ligos simptomus ir požymius. Atmečiau šią „Google“ siūlomą ligą dėl keleto priežasčių. Pirma, šlapimo pūslės uždegimo man negali būti dėl to, kad kai aš šlapinuosi nejaučiu jokio skausmo, antra, man neskauda nugaros apačios.

Antroji „Google“ diagnozė buvo artritas. „Pala, pala, bet ką bendro turi artritas su šlapimo nelaikymu?“, – niekaip negalėjau suprasti ir vis savęs klausiau mintyse. Viskas, pakaks man tos painiavos, metas apsilankyti pas medikus.

Gana „Google“, einu pas gydytoją

Mano gydytoja, akušerė– ginekologė paskyrė urodinaminius tryimus. Pasidariau. Pirmą kartą dariausi tokio tipo tyrimus. Prisipažinsiu, jie nebuvo labai malonūs. Visas tyrimas truko  apie 40 minučių. Tyrimo metu, nuskausminus šlaplę, 2 urodinaminiai kateteriai buvo įstumti į mano tiesiąją žarną ir šlaplę. O kompiuterinė sistema, kuri buvo prijungta prie tų kateterių, registravo visus nervinius raumenų impulsus. Po tokio nemalonaus tyrimo beliko laukti tik rezultatų.

Pasirodo, man – šlapimo takų infekcija. Mano akušerė – ginekologė paaiškino, kodėl mane vargina šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu. Sužinojau, jog po gimdymo susilpnėjo mano dubens dugno raumenys, dėl to pakito ir mano šlapimo takų padėtis, atsirado šlapės nepakankamumas. Gydytoja paguodė, kad liga dar neprogresavo, tad ją nesunkiai turėčiau išgydyti medikamentinėmis priemonėmis.

Priešinė liauka yra labai svarbi vyriška liauka. Kitaip ji vadinama prostata ir tai plačiajai visuomenei kur kas žinomesnis terminas. Dažniausia brandaus amžiaus vyrų liga, susijusi su priešine liauka, vadinama prostatos hiperplazija (išvešėjimu).

Plačiau:

Gerybinė prostatos hiperplazija – progresuojanti brandaus amžiaus vyrų liga

Šlapimo takų infekcijos gydymas

Laimei, man buvo nustatyta I laipsnio šlapimo nelaikymas. Gydytoja paskyrė  vaistus bei liepė  namuose daryti specialius Kėgelio pratimus. Toms, kurios dar nežino, kas tie Kėgelio pratimai, galiu pasakyti, kad tai – intymių raumenų pratimai, kuriuos pravartu daryti kiekvienai moteriai. Reikia treniruoti ne tik rankų ar kojų raumenis, bet ir intymių vietų, mat tokie ištreniruoti raumenys labai praverčia gimdymo metu, nes sustiprėja makštis, o ir lytinio gyvenimo kokybė pagerėja.

Mielos moterys, nepamirškite rūpintis savimi. Sėkmės!

 

 

 

 

+8
+8 -0
  • Ūmus šlapimo susilaikymas
  • Įgimtos moters lyties organų anomalijos
  • Šlapimo takų infekcinės ligos
  • Šlapimas
  • Grožis ir sveikatingumas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *