„Dental P.R.O.“: dantų balinimo mitai ir šiuolaikinės technologijos

Sausio 29, 2015 | Reklama
+26
+27 -1

Daugelis sutiktų, kad graži, tvarkinga šypsena svarbi kiekviename gyvenimo žingsnyje. Tačiau aktyvus gyvenimo būdas, žalingi įpročiai ir netinkama mityba ilgainiui burnoje palieka žymę, dėl kurios imame šypsotis vis rečiau ir rečiau, o kartais net įgyjame nepilnavertiškumo kompleksą. Šįkart plačiau apie balinimo mitus ir naujausias šiuolaikines technologijas. 

Odontologė-ortopedė Inga UrbšienėKaip išsaugoti visada gražią šypseną, pasakoja dantų implantologijos ir protezavimo klinikos „Dental P.R.O.“ gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

„Ne visi žmonės gali džiaugtis iš prigimties balta šypsena, tokiems pacientams reikalinga atidesnė priežiūra. Tačiau dažniau mūsų dantys tamsėja dėl netinkamų įpročių: 

  • netaisyklingos burnos higienos;
  • žalingų įpročių;
  • pastoviai vartojamo tam tikro maisto;
  • kartais šypsenos spalvai įtaką daro vartojami vaistai ir kt. 

Dėl to rekomenduojame kartą per metus, o jei yra poreikis, ir dažniau, atlikti profesionalios burnos higienos procedūras. Tačiau pasitaiko situacijų, kai to nepakanka. Tuomet siūlome dantis balinti. Ši procedūra ypač tinka ir tiems, kurių dantys iš prigimties nėra balti, ir tiems, kurie tiesiog nori turėti dar labiau akinančią šypseną“, – teigia „Dental P.R.O.“ gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

Mitas apie dantų balinimą soda dar gajus 

Pasak I. Urbšienės, jei apie profesionalios burnos higienos procedūras klientai išmano vis daugiau, jas renkasi gan reguliariai, tai dantų balinimas iki šiol apipinamas įvairiais mitais ir gandais. Daugelis mano, kad dantis gali išsibalinti patys, namuose naudodami maistinę sodą. Tačiau klinikos specialistai įspėja: taip galite dantis ne išbalinti, bet juos pažeisti ir sukelti dantenų susirgimus

Kiti mano, kad dantis pakankamai išbalina tam skirtos specialios dantų pastos. Deja, nė viena balinamoji dantų pasta nesuteiks tokio efekto, kaip chemiškai balinti dantys. Balinamosios pastos dažniausiai veikia kitaip – jos nušveičia ant dantų paviršiaus susikaupusius nešvarumus ir susidariusias dėmes, tačiau chemiškai neturi tokio poveikio ir rezultato, koks yra pasiekiamas balinimo procedūros metu. 

Kitas mitas apie dantų balinimą – tai balinimas vaisiais ir daržovėmis. Šis derinys gali nuo dantų pašalinti maisto likučius, tačiau dantų tikrai neišbalins. Na, o dantų valymas alyvuogių aliejumi yra daug diskusijų sukėlęs klausimas, tačiau jo efektyvumas beveik nepastebimas. 

Šiuolaikinių technologijų pagalba – balinimas greičiau nei per valandą 

Dantų balinimas lazeriu „Biolase“Pasak „Dental P.R.O.“ specialistės, saugiai ir efektyviai dantis balinti galima dviem būdais: tai dantų balinimas lazeriu arba gelinėmis-peroksidinėmis kapomis. 

Dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje „Dental P.R.O.“ dantų balinimo procedūra atliekama bene pažangiausiu būdu šalyje – naudojant naujausią „Biolase“ lazerį. Ji trunka iki valandos, yra saugi, neskausminga ir efektyvi.

Toks metodas pranašesnis už visas kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, o balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą. I. Urbšienė atkreipia dėmesį, kad po tokios procedūros griežtai rekomenduojama savaitę ar ilgiau nevalgyti ir negerti jokių dažančių maisto produktų: 

  • kavos,
  • arbatos,
  • raudonojo vyno,
  • burokėlių ir pan. 

Iškart po balinimo dantų paviršius yra imlesnis įvairioms dažančioms medžiagoms, todėl derėtų palaukti, kol jis vėl taps atsparus. Gydytoja odontologė-ortopedė pabrėžia, kad prieš kiekvieną balinimo procedūrą būtina atlikti ir profesionalią burnos higieną. 

„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje – 8 patyrę technikai. 

Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą „CS 8100 3D“, kuris, priešingai nei kiti panašūs prietaisai, yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa klinikoje naudojama technika tokia pati, kaip ir prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose.

+26
+27 -1
  • Odontologijos klinikos
  • Dantų balinimas
  • Dental P.R.O.
  • Burnos hiegiena

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *