Netaisyklingas sąkandis ir susigrūdę dantys nėra tik estetinė problema. Bloga dantų padėtis sukelia nepatogumus kramtant ir kalbant, dantys greitai dėvisi, susigrūdusius dantis sunku išvalyti. Neretais atvejais blogas sąkandis gali pažeisti žandikaulio sąnarius ir taip sukelti periodiškai besikartojantį galvos skausmą, sako dantų implantologijos ir protezavimo odontologijos klinikos „Dental P.R.O.“ gydytoja ortodontė Asta Abunevičiūtė.
„Netaisyklinga žandikaulio padėtis ir susigrūdę dantys žmonėms gali kelti ne tik estetinių, tačiau ir fizinių problemų. Dantys ypač greitai genda, nusidėvi, sunku išvalyti apnašas, nepatogu kramtyti. Jei situacija ypač sunki, pacientas gali jausti galvos skausmus bei tempimą kakle. Pastebime, kad vis daugiau vyresnių pacientų skundžiasi šiomis problemomis ir norėdami jų atsikratyti ryžtasi dėtis breketus. Šiuolaikinių technologijų dėka, šios problemos gana paprastai ir greitai sutvarkomos. Ypač atidžiai patariame stebėti 8-13 metų vaikus, nes tuomet lengviausia pamatyti sąkandžio problemas. Kuo anksčiau pastebimas netaisyklingas sąkandis, tuo lengviau ištaisyti žalą“, – sako dantų implantologijos ir protezavimo odontologijos klinikos „Dental P.R.O.“ gydytoja ortodontė A. Abunevičiūtė.
"Jei žandikaulių augimas normalus, tačiau dantys susigrūdę, taikomas gydymas breketų sistemomis, kuris pradedamas vaikui sulaukus 12-14 metų."Būtina stebėti 8-12 metų vaikus
Pasak specialistės, aštuonerių metų vaikai jau turi išdygusius nuolatinius kandžius ir pirmuosius nuolatinius krūminius dantis, tačiau dantų kaitos etapas dar neprasidėjęs. Todėl tokio amžiaus vaikų dantų būklę būtina atidžiai stebėti ir nuvesti pas odontologą įvertinimui. Pirmojo apsilankymo metu apžiūrimas sąkandis, žandikaulių augimas, daroma panoraminė rengenograma. Jei nukrypimų nepastebėta, gydymas netaikomas, o tėveliams patariama, į ką atkreipti dėmesį prasidėjus dantų kaitai.
Netaisyklingą sąkandį būtina gydyti
Jei gydytojai pastebi netaisyklingą žandikaulio padėtį – taikomas gydymas. Esant netolygiam žandikaulių augimui planuojamas gydymas funkciniais aparatais. Jis pradedas vaikui sulaukus 10-12 metų ir vėliau gali būti tęsiamas breketais.
Jei žandikaulių augimas normalus, tačiau dantys susigrūdę, taikomas gydymas breketų sistemomis, kuris pradedamas vaikui sulaukus 12-14 metų. Tokio amžiaus vaikų dantys lengviau paslenkami žandikaulyje.
Visi nuolatiniai dantys išdygsta vaikui sulaukus maždaug 12 metų. Jei tokių metų vaikas turi likusių pieninų dantų ir jie nėra paslankūs, patariama pasirodyti odontologui.
Pirmasis pasimatymas. Aš jo taip laukiau. Lukas man jau seniai labai patinka. Negaliu slėpti, jaučiu, kad ir aš jam patinku. Tačiau jis turi vieną klaikią ydą dėl kurios aš einu iš proto – jis nesirūpina savo burnos higiena. Kai Lukas kalba, galiu valandų valandas jo klausyti, bet tas kvapas iš burnos...jis žudantis. Ir kaip jam visa tai man pasakyti? Plačiau: Suvilioti JĄ gali vienu paprastu būdu |
Amžius breketams – ne riba
Jeigu jums jau ne aštuoneri ir norite gražios šypsenos, neverta nusiminti. Amžiaus ribos dantų tiesinimui nėra. Vis daugiau suaugusių žmonių pasiryžta dėtis breketus. Viena grupė žmonių dantis vyresniame amžiuje tiesinasi, nes vaikystėje neturėjo finansinių galimybių. Visą gyvenimą vengę šypsotis, žmonės galiausiai pavargsta nuo diskomforto ir pasiryžta nueiti pas odontologą.
Kitai suaugusiųjų grupei breketai – paruošiamasis gydymas prieš implantavimo ar protezavimo procedūras. Šiuo atveju pagerinama esančių dantų padėtis, sudaromos palankesnės sąlygos planuojamiems protezams ar implantams. Dažnai tuo pačiu koreguojamas ir priekinių dantų susigrūdimas.
Dental P.R.O. dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje – 8 patyrę technikai. Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą “cs 8100 3D”, kuris priešingai nei kiti panašūs prietaisai yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa naudojama technika tokia pati kaip prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose.