Didžiausios lietuvių porų seksualinės problemos

Liepos 25, 2014 | Dainora Žalpytė
+36
+37 -1
2

„Aistra išblėso, santykiai atšalo, o charakteriai ‒ nesutapo…“ ‒ tokias ar panašias priežastis įvardija dažnas, kalbėdamas apie nenusisekusius santykius. Tačiau specialistai įsitikinę, kad tikrosios nesėkmingų santykių priežastys slypi kur kas giliau, todėl dažnai jų tenka ieškoti seksologo kabinete. „Nuoširdžiai kalbėtis tiesiog nėra priimta“, teigia psichologasintymologas Andrius Kaluginas, pasakodamas apie dažniausias lietuvių porų seksualines problemas. 

Kokios yra pačios dažniausios lietuvių porų seksualinės problemos? 

Andrius Kaluginas, psichologas-intymologasDidžiausia ir dažniausia problema yra ta, kad poros tarpusavyje nesikalba. Dėl drovumo, kuklumo, neišprusimo, įvairiausių baimių. Jeigu pora gyvena reguliarų lytinį gyvenimą ir jaučia, kad kyla kažkokių problemų, bet apie tai nesikalba, ‒ blogai. Nes apie ką pasikalbėti tikrai yra. 

Kita dažna problema ‒ intymumo stygius poroje. Intymumas yra kur kas daugiau nei lytiniai santykiai, nors šiais laikais šis žodis įgijo seksualinį atspalvį. Intymumas apima įvairius mūsų gyvenimo aspektus: fizinį, socialinį, emocinį, protinį bei dvasinį. Kitaip tariant, tai žodžiai, mintys, kūnas ir jausmai. 

Žodis intymus reiškia vidinis, nuoširdus, giliausias, artimas, asmeninis, esminis, būdingas giliausiems prigimties klodams. Kai intymiai su kuo nors bendraujame, leidžiame tam žmogui pažinti mūsų charakterį ir asmeninius bruožus. Todėl intymumas ‒ vienas svarbiausių dalykų žmonių tarpusavio santykiuose, tai palaima būti savimi ir mylėti kitą. Intymumo poreikis skatina išsakyti, kas mus jaudina, įkvepia, neramina, kokie demonai slypi mumyse ir kokias svajones puoselėjame savo širdyse. 

Kokios yra nesikalbėjimo priežastys? 

Kalbėtis tiesiog nėra priimtina. Tai ne tik lietuvių, bet ir kitų religingų tautų problema. Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena mažiau religingos bendruomenės, ten į viską žiūrima paprasčiau, egzistuoja mažiau tabu. Lietuviams kalbos apie lytinį gyvenimą dažniausiai asocijuojasi su nešvankybėmis, nedorybėmis. 

Ką gali lemti sutuoktinio nenoras suartėti? 

Priežastimi gali būti išblėsusi meilė. Pavyzdžiui, po gimdymo keičiasi ir moters kūno formos, ir hormonai. Įsivaizduokime, po gimdymo moteris priauga dvidešimt kilogramų. Jos vyras vedė ją liekną ir dabar jam nepatinka žiūrėti į ją. Jis jai sako: „Pasportuok, laikykis dietos“, o ji pyksta ir sako: „Mylėk mane tokią, kokia esu, aš nesikeisiu, o jei manęs nemyli, skiriamės.“ Toks moters elgesys dar labiau atbaido vyrą. Panašių situacijų pasitaiko labai dažnai. Pagirtinas dalykas, kad partneris gali ir išdrįsta konkrečiai įvardyti, kas jam nepatinka. Nejaugi geriau, kad vyras tylėtų, nepriekaištautų, bet tuo metu ieškotų lieknos meilužės? 

Ar yra ir kitų priežasčių? 

„Lietuviams kalbos apie lytinį gyvenimą dažniausiai asocijuojasi su nešvankybėmis, nedorybėmis.“ Svarbi priežastis – kompleksai. Kompleksą – suartėjimo baimę ‒ gali įvaryti vienas vienintelis partnerio ištartas žodis, replika. Pavyzdžiui, po sueities moteris sako: „Ir čia viskas?!“ Fiziškai stiprus ir tvirtas vyras viduje gali būti labai pažeidžiamas, o potraukis – itin trapus dalykas. Neatsargūs žodžiai gali įvaryti nesėkmės laukimo neurozę, t. y. dar lytiniam aktui neprasidėjus partneris ima jausti, kad jam nepasiseks. 

Aišku, nereikia pulti į kraštutinumus ir vaidinti, kad viskas labai puiku, jei taip nėra. Jei lytiškai santykiaujant kažkas nepavyko taip, kaip tikėjotės, geriausia patylėti, atsipalaiduoti, ramiai apsikabinti ir užmigti. Kompleksų tema tokia plati, kad nusprendžiau parašyti šia tema knygą pavadinimu „Complexus Amoris“ (liet. „Meilės kompleksai“), kurioje bus kalbama apie seksualinius kompleksus, erotinį intelektą, o jo lygis mūsų šalyje pakankamai žemas. Tai svarbu, nes egzistuoja daugiau nei šimtas su seksualinėmis problemomis susijusių kompleksų. 

Vyrauja stereotipas, kad lietuvės moterys pernelyg drovios, nedrįsta išreikšti savo seksualinių fantazijų, peržengti tabu. Ar tame yra tiesos? 

Tiesos yra. Ypač kalbant apie moteris, gyvenančias nedideliuose miestuose. Tai yra seksualinės kultūros, išprusimo reikalas. Negaliu pasakyti, kad drovumas yra blogai, tačiau jis gali pakenkti lytinio gyvenimo kokybei. Moterys dažnai pasąmoningai bijo vyrų neadekvačios reakcijos, nedrįsta kalbėti apie tai, ką norėtų išbandyti, ką pakeisti, o kur dar įgimtas lietuvių moterų kuklumas… 

1 2
+36
+37 -1
2
  • Tarpusavio santykiai
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Seksologija
  • Seksologai

Susiję straipsniai

  • Jei tokios nuotraukos lydėtų kiekvieno jūsų straipsnio antrąjį puslapį, greitai tiesioginiai konkurentai padustų nuo tamstų dulkių.
    O ir straipsnis geras. Gal susivoks lietuviai, o vėliau neš gėles medguru komandai – a la išgelbėjusiai Lietuvos demografiją. cha cha!

  • Na apie moteru drovuma patyleliu kai mano su zmona santykiai atsalo sugalvojau zmonai pasiulyti svingeriu vakarely su 5 draugai kai ji buvo gerai ikalus na ir zinot ka to nesitikejau bet mano zmonai labai patiko ir dabar kieviena penktadieni pati prisikviecia draugu ir pradeda selti net keli draugai stengias pasprukti nes sake per daug ziauriai uzkankina oraliniu budu kad nebegali istverti o man kazkaip geda pries draugus kai mano zmona lyg porno aktore selioja ir gailiuosi pasiules tai zmonai nes tenka ja dalintis su kitais nebandykit to patariu nuosirdrdziai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *