Egzema – kaip palengvinti šios ligos paūmėjimą?

Gruodžio 23, 2014
+6
+6 -0

Egzema, kitaip vadinama atopiniu dermatitu, – tai genetinis odos uždegimas. Pagrindinis požymis yra įkyriai niežtintis odos išbėrimas, kuris gali būti sukeltas tiek vidinių, tiek išorinių priežasčių. Vidinis uždegimo sukėlėjas – tai genetinis polinkis į egzemą, perduodamas iš kartos į kartą. Išorinės priežastys gali būti įvairūs dirgikliai, tokie kaip žiedadulkės. Išorinio tipo dirgikliams jautrūs žmonės dažnai kenčia nuo kitų panašaus tipo ligų (šienligės, astmos). Straipsnyje rasite 6 naudingus patarimus, padėsiančius išvengti ligos paūmėjimo. 

„... dėl genetikoje užkoduoto polinkio į šį uždegimą, egzema gali bet kada atsinaujinti.“ Tiek išorinio dirgiklio, tiek vidinės genetikos sukelti išbėrimai gali būti išgydyti iki galo. Vis dėlto dėl genetikoje užkoduoto polinkio į šį uždegimą, egzema gali bet kada atsinaujinti. Visiems, sergantiesiems egzema, ir tiems, kurie neserga, būtina prisiminti, kad nors egzemos požymiai matomi išoriškai, ji nėra užkrečiama. Egzema dažnai gali sukelti ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Taigi sergančiuosius derėtų palaikyti, kad jie nesijaustų atskirta visuomenės dalimi 

Sergantieji egzema turėtų nuolatos rūpintis savo oda, kaip ir žmonės, sergantys kitomis dėl išorės dirgiklių paūmėjančiomis ligomis. Štai keli patarimai, kurie turėtų padėti kiekvienam kiek įmanoma pailginti remisijos laikotarpį ir sutrumpinti paūmėjimo periodus. 

Naudingi patarimai sergantiesiems egzema 

  1. Reguliari higiena. Būtina reguliariai ir stropiai plauti vietas, kurios dažniau būna pažeidžiamos. Tokiu būdu ne tik reguliariai ir natūraliai drėksta rankų oda, bet ir nuplaunami alergenai bei šašai. Išvada paprasta – kuo mažiau alergijas galinčių sukelti dalelių, tuo mažesnė tikimybė, kad oda bus išberta.
     
  2. Egzema – suvaldoma ligaNuolatinis odos drėkinimas. Būtina prižiūrėti odą, kad jai niekada netrūktų drėgmės. Dažnai, po prausimosi ar ilgiau pabuvus saulėje, oda išsausėja ir kartais net suskeldėja. Tokiu atveju per tarpus į organizmą gali patekti įvairių bakterijų, kurios sustiprina uždegimą. Norint išvengti tokios situacijos derėtų naudoti odą drėkinančias priemones. Tai gali būti losjonas, kremas ar tepalas. Jį būtina tepti iškart nusiprausus, kad oda spėtų įsisavinti drėgmę ir neišdžiūtų.
     
  3. Natūralaus audinio drabužiai. Reikėtų dėvėti natūralaus audinio rūbus, bet rekomenduojama vengti vilnos. Neretai egzemos paūmėjimus sukelia naujas drabužis ar naujas drabužių ploviklis. Tad sergantiesiems egzema derėtų vengti keisti drabužių plovimo priemones, nepirkti šiurkštaus audinio drabužių.
     
  4. Draudžiama kasytis. Jokiu būdu negalima kasytis išbertų vietų. Kasydamasis žmogus pats save įstumia į užburtą ratą, kai net ir tinkamai prižiūrint odą, ji nudraskoma ir taip bakterijos bei alergenai vėl patenka į organizmą. Iškyla šašas, o išbėrimas plinta tolyn. Išbėrimas vėl skatina sergantįjį kasytis, šis nudrasko šašą ir ratas sukasi iš naujo. Dėl šios priežasties išbertiems mažiems vaikams naktį apmaunamos pirštinės. Galbūt šią priemonę vertėtų pasirinkti ir mažiau valios turintiems suaugusiesiems.
     
  5. Natūrali medicina ir užpilai. Galimas gydymas ir alternatyvios medicinos priemonėmis. Liaudyje naudojamas jaunų beržo šakų ar lapų nuoviras, verdamas 10–15 min. Jis naudojamas uždegimo paliestoms vietoms apiplauti. Taip pat veiksmingas šermukšnio žievės užpilas. Smulkinta žievė užpilama verdančiu vandeniu ir palaikius 20–30 min. nukošiama. Tokie nuovirai efektyviau slopina ligos paūmėjimą, jei yra naudojami kartu su kitais vaistais.

    Vis dėlto prieš renkantis bet kokią alternatyvią medicinos priemonę privalu pasitarti su dermatologu, kuris diagnozavo egzemą, žino visą paciento ligos istoriją ir parengė gydymo planą.
     

  6. Streso vengimas. Stresas gali tik sustiprinti išbėrimus. Dažnai egzemos paūmėjimą paskatina nuovargio ir nemigos išsekintas organizmas. Vengiant pervargimo ir nuolatinės įtampos, išbėrimų turėtų sumažėti. Taigi, atsipalaiduokite ir pamirškite egzemą, galbūt ir liga jus pamirš. 

Sėkmės!

+6
+6 -0
  • Odos bėrimai
  • Dermatologai
  • Odos klinikos
  • Egzema
  • Odos niežėjimas
  • Atopinis dermatitas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *