Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę?

Lapkričio 13, 2017 | L.Rimgailė
+35
+35 -0

Kiekvienai moteriai yra svarbu, jog jos kojos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Tačiau labai dažnai mes net nesusimąstydamos, diena iš dienos, aliname savo kojas: avime aukštakulnius batelius, dirbame ilgai sėdimą ar stovimą darbą, dėl to sutrinka kraujotaka, prasideda įvairios ligos.

Viena iš tokių ligų – venų varikozė. Apie ją praneša ne tik tokie simptomai kaip kojų tinimas, sunkumo jausmas kojose, bet ir atsiradę mėlyni mazgai, kojos tampa nebemielos ir nepatrauklios, tad nedelsiant reikia imtis gydymo priemonių.

 

Koja ant kojos – damutės bruožas, kuris provokuoja atsirasti venų varikozę?

Daugelis moterų mėgsta sėdėti susidėjusios koją ant kojos, tačiau ar tokia sėdėjimo poza išties yra pavojinga mūsų kojų sveikatai ir nuo jos gali atsirasti venų varikozė?

Laimei, šis teiginys yra ne visai teisingas – koja ant kojos – tokia  sėdėjimo poza nesukelia venų varikozės. Tiesa, dėl tokios sėdėjimo pozos gali atsirasti kraujotakos sutrikimai, sulėtėti kraujotaka kojose, todėl venos gali greitai išryškėti. Tačiau kad taip nutiktų, tai turi tapti kasdieniniu įpročiu, o jei tik karts nuo karto taip sėdime, tuomet tokia sėdėjimo poza neturėtų sukelti grėsmės mūsų sveikatai.

Sakoma, jog genetiniai veiksniai labiausia lemia tai, ar moteriai išsivystys kojų venų varikozė ar ne. Taigi, jei mama turėjo ir vis dar tebeturi kojų venų varikozę, tai didelė tikimybė, jog ir jos dukrai teks kovoti su ta pačia sveikatos problema.

"Jei mama turėjo ir vis dar tebeturi kojų venų varikozę, tai didelė tikimybė, jog ir jos dukrai teks kovoti su ta pačia sveikatos problema."

Kitas veiksnys, kuris lemia varikozės atsiradimą, – tai darbo specifika. Jei diena iš dienos tenka ilgas valandas stovėti darbe, tuomet kyla rizika kojų venų varikozei atsirasti. Seselės, kirpėjos, virtuvės šefai, virėjos – tai profesijos, kurių atstovai dažnai skundžiasi kojų venų varikoze.

 

Įpročiai, kurie gali išprovokuoti atsirasti venų varikozę arba pabloginti jos būklę

Itin intensyvus bėgiojimas. Pasakymas „kas per daug – tas nesveika“ tinka tuo atveju, kai kalbame apie bėgiojimą ir kojų venų varikozę. Sakysite, jog kaip tik, „bėgiojimas juk gerina kojų sveikatą“, – taip, tai tiesa, tačiau jei bėgiosite itin intensyviai, tuomet rizikuojate ne tik patirti bėgiojimo traumų – raiščių patempimas, sausgyslių patempimas, raumenų patempimas gali atsirasti, bet taip pat ir venų varikozė gali pablogėti. Tad esant venų varikozei reikėtų pasirinkti tinkamą sporto rūšį bei būdą. Tos moterys, kurios turi venų varikozę, turėtų intensyvų bėgiojimą keisti į važiavimą dviračių, greitą ėjimą, vaikščiojimą. Venoms žalingas toks sportas kaip tenisas, čiuožimas, krepšinis: intensyviai sportuojant kyla rizika venose susidaryti trombams, nes jų kraujotakai tenka per didelis krūvis.

Dažnas sūraus maisto vartojimas. Jei esate ne smaližiai, bet mėgstate sūrų maistą, turėtumėte susirūpinti, mat dažnas sūrių maisto produktų vartojimas gali išprovokuoti atsirasti kojų venų varikozei. Taip yra dėl to, jog druskų perteklius organizme priverčia skysčius kauptis ir dėl to padidėja kraujo spaudimas venų sienelėse, tinsta kojos.

Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus.

Plačiau:

3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis

Rūkymas. Apie rūkymo žalą žino visi: vyrai žino, jog jiems nuo rūkymo gali atsirasti erekcijos sutrikimai ar net impotencija, o štai moterys, kurios rūko, turėtų susirūpinti ne ką mažiau: dėl rūkymo prastėja odos būklė, sutrinka širdies veikla, kyla plaučių vėžio rizika, be to, nuo rūkymo gali atsirasti ir varikozinės venos.

 

Būdai, kurie padeda kovoti su venų varikoze

Lazerio terapijos yra itin populiarios gydant venų varikozę, tačiau jos yra brangios ir tikrai prieinamos ne kiekvienam. Tad vietoj operacinio gydymo gana dažnai yra renkamasi medikamentinis varikozininių venų gydymas, kuris yra taip pat efektyvus.

Efektyviam varikozinų venų gydymui rekomnenduojama naudoti heparino tepalą. Vienas iš tokių preparatų yra tepalas „Lioton 1000“. Šis gelis gali būti vartojamas vienas arba derinamas su kitais vaistais esant skausmui, uždegimui arba trauminiams pažeidimams tais atvejais, kai, veikiant per odą, reikia sumažinti eksudaciją, patinimus, audinių infiltraciją ir kraujo krešumą.

 

 

+35
+35 -0
  • Varikozė
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *