Gyvenimas nelaikant šlapimo – kaip išlikti aktyviam

Lapkričio 29, 2017
+16
+16 -0


Šlapimo nelaikymas gali išsivystyti dėl daugelio priežasčių ir pasireikšti labai skirtingai. Kai šlapimas išsiskiria nedideliais kiekiais, pavyzdžiui, išteka čiaudint, kosint, juokiantis, keliant sunkų daiktą, gali užtekti šlapimą sugeriančių įklotų ar paketų. Tačiau ką daryti, kai šlapimo išbėga kur kas daugiau nei keli lašai?

Vidutinis arba sunkus šlapimo nelaikymas, kai išteka didelis kiekis šlapimo, dažniausiai susijęs su dirgliąja šlapimo pūsle arba tam tikromis ligomis. Kenčiantys nuo dirgliosios šlapimo pūslės asmenys pajunta staigų norą šlapintis ir dažnai nevalingą, neprognozuojamą visos arba dalies šlapimo pūslės išsituštinimą. Vidutinį arba sunkų šlapimo nelaikymą taip pat patiria žmonės, turintys nervų sistemos sutrikimų arba sergantys tokiomis ligomis kaip cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė, Alzheimerio liga arba kitos rūšies demencija. Visais šiais atvejais įklotų gali nebeužtekti – prireikia didesnės sugerties priemonių.

Išeitis – sauskelnės-kelnaitės

Pajutus, kad šlapimas nevalingai išteka ir įklotų arba paketų nebeužtenka, nereikia pulti į paniką ar užsidaryti tarp keturių sienų. Tokiais atvejais idealus pasirinkimas – kelnaičių tipo sauskelnės, specialiai sukurtos aktyviems, vaikštantiems žmonėms. Jos panašios į įprastas apatines kelnaites, tik turi sugeriantį sluoksnį. Pagal naujausias technologijas pagamintos sauskelnės-kelnaitės gerai prisitaiko prie kūno, nevaržo judesių, nečeža, jų nematyti po drabužiais, jos leidžia odai kvėpuoti ir  apsaugo nuo nemalonaus kvapo atsiradimo.  Taigi, dėvėdami šias kelnaites žmonės gali jaustis užtikrintai ir nesibaiminti, kad jų patiriamą būklę pastebės aplinkiniai.

Sprendimas sergantiems demencija

Parinkti tinkamas sauskelnes labai svarbu ne tik slaugant sunkius, lovoje gulinčius ligonius, bet ir rūpinantis aktyviais, galinčiais vaikščioti asmenimis, kuriems reikia priežiūros ir dėl tam tikrų priežasčių apsaugos nuo šlapimo pratekėjimo. Pavyzdžiui, patikima apsauga ypač svarbi sergant demencija, Alzheimerio liga. Nors sergant pastarąja liga šlapinimosi sistema veikia be pokyčių, tokie pacientai ne visada suvokia poreikį šlapintis, gali nespėti nueiti iki tualeto arba tiesiog nesugeba jo surasti. Sauskelnės-kelnaitės nekeičia nusistovėjusių dėvėjimo įpročių, todėl pacientams tampa lengviau susiorientuoti tualete. Kai kurie jų netgi iš naujo išmoksta naudotis tualetu, patys gali pasikeisti sauskelnes. Ir priešingai, naudodami įprastas, šonuose užsegamas sauskelnes, sergantys asmenys gali sutrikti, pamiršti, kaip jas užsidėti. Neramūs Alzheimerio ligos kamuojami pacientai dažnai nepripažįsta svetimkūnių, todėl įprastas sauskelnes gali stengtis nusiplėšti. Tada sauskelnės-kelnaitės gali tapti išeitimi, nes toks gaminys itin primena sergantiems asmenims pažįstamus kasdienius apatinius.

Naujoviškos „TENA Pants“ kelnaitės

 

Švedų gamintojo siūlomos sauskelnės-kelnaitės „TENA Pants“ sukurtos taip, kad užtikrintų išskirtinį patogumą ir visapusę apsaugą nuo šlapimo pratekėjimo. Nuolatos tobulinamos, dabar jos ne tik gerai sugeria šlapimą ir neleidžia atsirasti nemaloniam šlapimo kvapui, bet ir suteikia papildomą apsaugą nuo pratekėjimo per šonus, yra patogios dėvėti ir padeda išlaikyti odą sveiką.

Iš kitų rinkoje esančių gaminių „TENA Pants“ išsiskiria dviguba sugėrimo zona. Tai sugeriamoji dalis, kuri tarpkojyje sudaro W raidės formą. Dėl to šlapimą sugerianti medžiaga ne sukrenta į gumulą tarp kojų (kaip parodyta A paveikslėlyje toliau), o patogiai prisitaiko prie kūno (kaip parodyta B paveikslėlyje toliau). Tai padeda sauskelnes-kelnaites dėvinčiam asmeniui jaustis patogiau, ypač judant, pavyzdžiui, vaikštant.

 

Vaistinėse ir TENA interneto parduotuvėje galima įsigyti trijų sugėrimo lygių sauskelnių-kelnaičių „TENA Pants“: mažiausio (Plus), vidutinio (Super) ir didelio (Maxi). Sauskelnių dydį reikia rinktis pagal dėvimus drabužius (pvz., S, M, L, XL). Sauskelnės-kelnaitės „TENA Pants“ padeda išsaugoti orumą, suteikia daugiau nepriklausomybės ir leidžia jaustis užtikrintai.

Daugiau apie šlapimo nelaikymą ir TENA gaminius galite sužinoti www.TENA.lt interneto svetainėje.

+16
+16 -0
  • Šlapimo nelaikymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *