12 dalykų, kuriuos reikia žinoti kiekvienam šuns šeimininkui (2 dalis)

Vasario 18, 2021 | Vaistininkė Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Šuo – šeimos narys ir (arba) geriausias Jūsų draugas, kuriuo būtina atsakingai rūpintis. Ką vertėtų žinoti apie šunų priežiūrą? Ką daryti, kad šuo augtų sveikas, linksmas ir laimingas? Pateiksime dar 6 patarimus, skirtus šunų šeimininkams.

  • Šuns kailis – jo sveikatos atspindys ir pasididžiavimas, nesvarbu, ar Jūsų šuo ilgaplaukis, ar trumpaplaukis. Būtinai juo rūpinkitės, neapleiskite. Maudynėms reikia naudoti specialių šunims skirtą šampūną, o po jų – atsakingai iššukuoti kailį. Šukuokite savo šunis reguliariai ir darykite tai tik specialiais šepečiais/ šukomis. Kirpkite nagus tam skirtomis žirklėmis. Reguliariai apžiūrėkite akių, ausų, pėdučių būklę, išvalykite svetimkūnius, patepkite gydomosiomis priemonėmis sutrūkinėjusią odą, atsargiai pašalinkite atplaišėles ir panašiai.
  • Šunų dantimis taip pat reikia rūpintis. Jei iš šuns burnos sklinda blogas kvapas, tuomet reikėtų pasidomėti, kodėl taip yra. Specialūs kramtukai, reguliarus dantų valymas ir profesionali burnos higiena (akmenų pašalinimas) padeda palaikyti dantų ir dantenų būklę bei išvengti blogo burnos kvapo, ankstyvo dantų praradimo, dantų ir dantenų ligų.
  • Šunis kartais galima palepinti specialiais skanėstais. Jų nauda – keleriopa. Tokie skanėstai suteikia šuns mitybai įvairesnių medžiagų, padeda išvalyti burnos ertmę, suteikia šuniui naujos veiklos galimybių. Skanėstai dažnai naudojami kaip svarbūs šuns dresūros ir paklusnumo gerinimo elementai. Jie būna įvairiausios formos – imituojami ir kaulai, ir dantų šepetėliai, ir įvairūs žaisliukai. Formų, sudėties ir kainų pasirinkimas šiomis dienomis itin didelis – telieka atrasti šuns favoritą ir retkarčiais ar tam tikromis progomis jį palepinti.
  • Kiekvienas šuo turėtų turėti savo „ramybės uostą“, kur jis galėtų ilsėtis ir jaustis saugus. Ne visiems šunims būtini prabangūs gultai – kai kuriems pakanka ir paprasčiausio minkšto pakloto, tačiau jis visuomet turi būti švarus, prižiūrėtas ir padėtas šuniui lengvai pasiekiamoje vietoje. Neužmirškite išskalbti audinių, ant kurių ilsisi šuo, kaip ir neužmirštate pakeisti savo lovos patalų. Šuo už tai bus tikrai dėkingas. Skanėstai dažnai naudojami kaip svarbūs šuns dresūros ir paklusnumo gerinimo elementai.
  • Šunims patinka turėti savo žaislų – visai nesvarbu, koks jų amžius. Tai nebūtinai turi būti specializuotose gyvūnų parduotuvėse pirkti žaislai. Šuniui gali pakakti storesnės ir sumazgytos virvės galo ar iš vaikiško bokšto paimto plastikinio žiedo. Šunims labai patinka kamuoliukai. Savo žaislų turintis šuo galės pasikasyti niežtinčias dantenas ar tiesiog užsiimti papildoma veikla.
  • Žinokite, kad šunys taip pat gali nutukti, tad jie kasdien turėtų būti gana aktyviai pavedžiojami. Kartas nuo karto naudinga šunis pasverti, kad šuo nespėtų nutukti. Kai kurios veislės tukti linkusios labiau, tarkime, mopsai, tad stebėti šių šunų mitybą ir aktyvumą itin svarbu. Kuo daugiau domėsitės savo šuns poreikiais, tuo jis bus sveikesnis ir laimingesnis. Juk sveikas šuo – laimingas šeimininkas, o laimingas šeimininkas – sveikas šeimininkas. Nauda abipusė, juk taip?

    Plačiau:

+2
+2 -0
  • patarimai šunų augintojams
  • Gyvūnai
  • šuo
  • sveikas šuo
  • šunų auginimas
  • laimingas šuo

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *