Šuo – šeimos narys ir (arba) geriausias Jūsų draugas, kuriuo būtina atsakingai rūpintis. Pirmiausia reikia stengtis, kad šuo būtų sveikas. Tuomet jis bus laimingas ir suteiks neįtikėtinai daug džiaugsmo jo šeimininkams. Pateiksime pirmuosius 6 paprastus, bet labai svarbius patarimus, skirtus šunų šeimininkams.
- Rūpinkitės šuns maisto racionu. Įsigydami ar pasiimdami iš prieglaudos šunį būtinai pasidomėkite, kaip rekomenduojama šerti tam tikras šunų veisles, ko reikėtų vengti ir kuo naudinga šunį retkarčiais palepinti. Pavyzdžiui, veterinarijos parduotuvėse galima rasti specialiai šunims skirtų žuvų taukų ar kitokių maisto papildų, kurie gali padėti palaikyti geresnę šuns organizmo būklę.
- Vertėtų nepamiršti, kad ir naminių šunų kailyje gali apsigyventi blusų, o žarnyne – kirmėlių, tad būtina rūpintis, kad šie parazitai neužpultų ir Jūsų augintinio. Jei jų jau atsirado, tuomet būtina kuo greičiau išnaikinti šiuos nepageidaujamus svetimšalius. Blusos šunims sukelia itin daug nepatogumų – jos skaudžiai kandžioja šunų odą, priverčia juos aktyviai kasytis (kartais net iki kraujo ir žaizdų), be to, blusos dažnai susijusios su įvairiausiomis alerginėmis reakcijomis ir odos ligomis. Šunis nublusinti ir nukirminti reikėtų reguliariai. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju.
- Verta apsaugoti augintinius ir nuo erkių, kurių kiekvienais metais atsiranda vis daugiau, o jų aktyvumas išsitęsia į vis ilgesnį periodą. Dabar yra itin efektyvių priemonių, galinčių apsaugoti nuo erkių. Vis dėlto net ir brangiausios ir kokybiškiausios priemonės nesuteikia šimtaprocentinės apsaugos, tad po kiekvieno pasivaikščiojimo reikėtų patikrinti, ar šuo neparsinešė erkės, o jei ir parsinešė – kuo skubiau ją pašalinti. Šunims būtina skirti pakankamai dėmesio – tai viena svarbiausių sveiko šuns auginimo taisyklių.
- Kitas itin svarbus aspektas – skiepai. Kiekvienas šuo turėtų turėti skiepų pasą ir būti reguliariai paskiepytas svarbiausiais skiepais, pavyzdžiui, vakcinomis nuo hepatito ar šunų maro. Vertėtų atminti, kad skiepijami ne tik maži šuniukai, bet ir paaugę šunys. Dėl skiepijimo reguliarumo taip pat pasikalbėkite su veterinarijos gydytoju.
- Šunims reikia daug dėmesio. Tik taip jie jausis mylimi ir reikalingi. Ne be reikalo sakoma, kad šunis turėtų auginti aktyvesni ir daugiau judantys šeimininkai, arba, priešingai, šunį verta įsitaisyti tiems, kurie norėtų jau nuo dabar daugiau judėti, gyventi aktyvesnį ir linksmesnį gyvenimą bei dažniau patirti geros nuotaikos antplūdžių. Šunims būtina skirti pakankamai dėmesio – tai viena svarbiausių sveiko šuns auginimo taisyklių.
- Šunys nori judėti. Reikėtų nepamiršti, kad eilinių pasivaikščiojimų neužtenka. Geriausia, kai mankšta šiek tiek paįvairinama – taip pats šuo pajudės daugiau ir efektyviau, o šeimininkas „kitaip“ pabendraus su savo mylimu augintiniu. Tad galima pamėtyti kamuoliuką, pabėgioti laiptais ar pajūriu, paieškoti kokių nors labirintų ir t.t. Tikime, kad šuo padės nestokoti išradingumo, aktyvumo ir geros savijautos. Juk įvairiais tyrimais įrodyta, kad šunis auginantys šeimininkai ne tik fiziškai, bet ir emociškai sveikesni.
Kiekvienas iš mūsų ar bent jau dauguma mūsų pagalvojame, kad norėtume nuveikti per naujai prasidedančius metus. Vieni norėtų išmokti kažko naujo, kiti – užbaigti senus darbus, treti svajoja numesti bent kažkiek kūno svorio, o dar kiti galvoja, kaip tapti sveikesniems. Visi tikslai svarbūs, jei jie veda mus į priekį ir pasaulis tampa geresne vieta gyventi. Įrodyta, kad žmogus laimingiausias būna duodamas, o ne imdamas, tad verta būti dosniems, spinduliuoti gerumą, sąmoningumą, jautrumą ir atjautą - laimė nenustos šypsotis. Kokie geri darbai šiuos metus galėtų padaryti geresnius ne tik mums patiems, bet ir kitiems?
Plačiau:
Dabar pats tinkamiausias laikas geriems darbams ir naujiems tikslams