Atliekant holistinę terapiją, arba holistiką, žmogus suvokiamas kaip visuma, kaip neatsiejama gamtos dalis. Holistiniais metodais bandoma sustiprinti kūną, daugiau dėmesio skirti ligos prevencijai. Holistinis gydymas ar kūno stiprinimas parenkamas individuliai: terapija taikoma atsižvelgiant į žmogaus emocinę, dvasinę ir fizinę būseną. Plačiau apie holistinę terapiją ir jos naudą skaitykite straipsnyje.
Kai nėra sveikatos, negali pasireikšti išmintis, neįmanoma atsiskleisti menui, nebėra jėgų kovoti, turtai pasidaro nenaudingi, o protas – neveiklus.
Herofilas
Holistika ‒ kas tai?
„... sutrikusios sveikatos priežastis gali būti labai pavojinga, tad vartodami vaistus tik toliname priežasties išsiaiškinimą.“ Žmogų veikia dvi įtakos ‒ išorinė (kitų žmonių veiksmai, gamta, išoriniai įvykiai) ir vidinė (reakcija į visas anksčiau išvardintas įtakas: mintys, jausmai, emocijos, nuotaikos ir elgesys). Dažnai nepastebime ryšio tarp asmeninio psichologinio požiūrio ir patiriamų fizinių kančių. Tam tikri medikamentai gali laikinai nuslopinti skausmą, bet jei tikroji priežastis nebuvo nustatyta ir pašalinta, tai ir kančia neišvengiamai sugrįš.
Tai viena priežasčių, kodėl cheminiai vaistai sukelia priešingus rezultatus nei norėtume. Medikamentai sukuria greito sugrįžimo į normalią būklę pojūtį, bet sutrikusios sveikatos priežastis gali būti labai pavojinga, tad vartodami vaistus tik toliname priežasties išsiaiškinimą. Klaidingos gerovės pojūtis ilgainiui gali pasireikšti rimtomis pasekmėmis.
Holistinę terapiją galima traktuoti kaip savigydą, suvokiant, jog kiekviename organizme slypi prigimtinė gyvybinė jėga, o žmogaus uždavinys tą prigimtinę jėgą, kaip sveikatos šaltinį, išlaikyti visą gyvenimą.
Natūralus būdas išlikti sveikam
Naudojant holistines terapijas harmonizuojamos visos žmogaus organizmo sistemos: atkuriama pusiausvyra, kūnas paruošiamas natūraliam išgijimui. Holistinių terapijų gilesnė prasmė ‒ tai suvokimas, kad kiekvienas žmogus yra Visatos dalis, kuri yra veikiama pačiame žmogaus kūne vykstančių procesų sąveikos ir savyje atspindinti tam tikras Visatos struktūras.
Holistinės terapijos darbas ‒ blokų pašalinimas gyvybinės jėgos judėjime (ligos priežastys), harmoningo paciento kūno funkcionavimo atkūrimas, organizmo savireguliacijos procesų aktyvavimas, atstatant ryšius tarp gyvybinės energijos ir Visatos. Pagrindinis visų holistinių terapijų tikslas ‒ organizmo sveikatos palaikymas, bet ne ligos simptomų gydymas.
Holistinės terapijos. Kodėl verta išbandyti?
Holistinių terapijų metu su konkrečiu žmogumi užmezgamas glaudus asmeninis kontaktas, rodomas neapsimestinis dėmesys individualiam žmogui ir jo problemoms. Terapijų metu suteikiama galimybė išsipasakoti, būti išklausytam ir suprastam. Sukuriama jauki, žmogaus netrikdanti, harmonizuojanti aplinka, leidžianti stiprinti žmogaus kūną ir sielą.
Svarbiausi holistikos terapeutų principai
- Nepakenk. Šis principas atėjęs iš Hipokrato laikų ‒ naudok metodus, darančius organizmui mažiausią pašalinį poveikį.
- Surask priežastį. Holistinė terapija veikia ligos priežastį, o ne greitą ligos simptomo pašalinimą. Dažna priežastis ‒ gyvenimo būdas ir žmogaus įpročiai.
- Naudokis gydomąja gamtos jėga. Žmogaus kūne slypi vidinė išgijimo jėga. Regeneracija – visų gyvų organizmų savybė. Ta savybė įgalinama, veikiant energetinį lauką ir pasąmonę, naudojant gamtos išteklius: maistą, vandenį, meridianus, čakras, augalus, bakterijas ir t. t.
- Gydyk visą žmogų. Gera savijauta arba liga, organizmo sutrikimai priklauso nuo kompleksinio ryšio tarp fizinės ir emocinės būsenos, genetinių ir aplinkos faktorių, gyvenimo būdo ir kt. Būtina apjungti visus šiuos veiksnius vienu metu iš karto.
- Perspėjimas geriau nei gydymas. Susergama ir dėl mitybos įpročių, nemokėjimo susitvarkyti su stresu, kenksmingu gyvenimo būdu. Holistikos terapeutas ištiria sveikatos sutrikimų priežastis ir suteikia rekomendacijas. Orientuojamasi į sveikatos būklės gerinimą, o ne į ligos gydymą.
- Holistikos terapeutas – tai Mokytojas. Geras terapeutas moko klientus būti sveikais, bet ne gerinti fizinius organizmo rodiklius, pašalinti ligos simptomus (nors klientas ir ateina, skųsdamasis tam tikrais sutrikimais). Visų pirma terapeutas turi būti išsilavinęs, mokantis rasti alternatyvių ar natūralių medikamentinių būdų padėti. Terapeutas privalo nuolatos mokytis ir pats.