Imuniteto stiprinimas rudenį

Rugsėjo 11, 2018
+4
+4 -0

Ar žinote, kas yra sveiko, gyvybingo gyvenimo pamatas ir kartu padarinys? Ogi imunitetas, kuris apie save primena vos tik tuomet, kai mūsų organizmas tampa neatsparus peršalimui. Peršalimas silpnina organizmą, tad visada verta jo saugotis, o jei susirgote – gydytis. Imunitetą būtina stiprinti, ruduo – puikus metas pradėti tą daryti.

Nusilpusio imuniteto požymiai

Kartais išties yra nelengva suprasti, kada imunitetas yra stiprus, o kada – susilpnėjęs. Jūsų imuniteto susilpnėjimą gali išduoti tokie požymiai:

  • Mažas arba pernelyg didelis kūno svoris
  • Dažnai vargina įvairios, nuolat atsinaujinančios ligos
  • Dažnai kamuoja peršalimas, o taip pat kvėpavimo takų ligos
  • Kankina autoimuninės ligos, tokios kaip artritas, reumatas
  • Prastai miegate, yra sutrikęs miego rėžimas
  • Dažnai jaučiatės išsekę ir pavargę, be nuotaikos, vargina galvos skausmas.
„Jei įgimto imuniteto mes negalime pakeisti, tai įgytą – privalome ir net turime teisę keisti."

Kada imunitetas yra labiausiai pažeidžiamas?

Išskiriami du imuniteto tipai: įgimtas ir įgytas. Jei įgimto imuniteto mes negalime pakeisti, tai įgytą – privalome ir net turime teisę keisti. Būtent nuo stipraus, gero imuniteto priklauso ir mūsų sveikata.

Taip pat yra išskiriami du imunitetui pavojingi tarpsniai: pirmasis – maždaug iki dešimties metų, antrasis yra tuomet, kai žmogus pasiekia  50-60 metų ribą. Būtent dėl to yra pastebima, jog labai dažnai vaikai serga onkohemotologinėmis ligomis, nes jų imuninė sistema dar silpna ir tik vėliau ji galutinai susiformuoja.

 

Gero imuniteto pagrindas – subalansuota mityba

Ruduo – tai metų laikas, kuomet daug dažniau galime pasilepinti šviežiomis daržovėmis, itin naudingomis mūsų imunitetui. Daržovėse yra gausu antioksidantų, kurie neutralizuoja kenksmingus laisvuosius radikalus. Imunitetui stiprinti yra svarbūs visi vitaminai, mikroelementai, tačiau dažnai pabrėžiama cinko svarba. Pasirodo, būtent cinkas yra daugelyje fermentų, dalyvaujančių imuninių ląstelių susidarymo procese. Tad pasistenkite kasdien valgyti tuos maisto produktus, kuriuose yra gausu cinko: kepenys, kalakutiena, mėsa, kruopos, kviečių daigai, kiaušiniai, avižiniai dribsniai, riešutai, pupos turėtų būti ant Jūsų kasdieninio stalo. Rekomenduojama cinko paros norma suaugusiam žmogui yra 15 mg.

Svarbu nepamiršti, jog cinko pasisavinimą gerina baltymų gausus maistas, o jam rezorbuotis trukdo kava, pienas, juoda duona, sūris, jo pasisavinti neleidžia kalcis ir geležis bei augaliniuose produktuose esantis fitinas.

Selenas –  tai dar vienas mikroelementas, kuris saugo organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, reikalingas normaliam imuninės sveikatos funkcionavimui. Rekomenduojama seleno paros norma suaugusiam žmogui yra 55 – 70 mg. Seleno turi mėsa, kiaušiniai, žuvys, kepenys, riešutai.

 

4 paprasti patarimai, kaip sustiprinti imunitetą rudenį

  1. Rinkitės sveiką gyvenimo būdą, daugiau judėkite, sportuokite, būkite gryname ore. Ėjimas šiaurietiškomis lazdomis, bėgiojimas ar net trumpas pasivaikščiojimas po sunkios darbo dienos – visi šie veiksniai teigiamai veikia imunitetą, padeda jį sustiprinti, neprarasti geros kūno formos bei nuotaikos.
  2. Jei sergate lėtine liga – kuo greičiau ją išgydykite. Ne paslaptis, jog imunitetą silpnina įvairios ligos, ypač tos, kurios yra užkrečiamos. Be to, jei žmogus yra nuolat pervargęs, patiria įtampą, vartoja antibiotikus, tuomet taip pat naivu būtų tikėtis turėti stiprų imunitetą. Venkite tokių rizikos veiksnių, o jei išvengti jų nepavyko, tuomet pasistenkite, kad tai netaptų Jūsų gyvenimo būdu.
  3.  Imunitetą stiprinkite liaudiškomis priemonėmis. Pasikaitinkite pirtelėje, valgykite bičių pikį, medų – tai puikūs produktai, kurie stiprina imunitetą.
  4. Rūpinkitės žarnyno sveikata, nes užterštas žarnynas silpnina imunitetą. Pravartu bent vieną dieną per savaitę pasidaryti iškrovos dieną, kad organizmas pailsėtų nuo maisto pertekliaus, išsivalytų.

Pasistenkite neapleisti savo imuniteto, rūpinkitės, kad jis būtų stiprus, tuomet peršalimo ir kitų ligų Jums tikrai pavyks išvengti!

 

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
+4
+4 -0
  • Peršalimas
  • Sloga ūminė
  • Galvos skausmas
  • Imuniteto stiprinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *